Milí priatelia,

mnohí z vás vedia, čo KPMG Slovensko robí, aké konkrétne služby klientom poskytuje. Je to naozaj široká paleta najrôznejších služieb a pre najrôznejších klientov. Ide o desiatky a desiatky služieb, zoznam ktorých keď si prečítate, pri časti z nich si viete predstaviť ich obsah, a pri časti zrejme menej. Niekedy je to tak, že vám je síce názov služby známy, ale nie je jednoduché si za týmto názvom predstaviť niečo konkrétne, nejaký konkrétny obsah. A niekedy vám názov služby ani nič nehovorí, pretože vám znie nejako komplikovane, exoticky, príliš odborne.

Sme spoločnosť poskytujúca služby, máme viac ako 300 zamestnancov a títo zamestnanci vygenerujú tržby každoročne vo výške niekoľko desiatok miliónov eur. Necelá polovica z toho je audit účtovnej závierky a zvyšok je poradenstvo. Najrôznejšie poradenstvo, t.j. rôzne služby.

Aby sme vám priblížili našu prácu a náš každodenný život, vybrali sme pre vás niekoľko tém, pri ktorých sa s vami podelíme o ich obsah, ale aj o naše skúsenosti s nimi. Pri niektorých by sme boli radi, aby vyzneli skôr ako varovanie pred chybami a určitými anomáliami, ktoré sme na trhu pozorovali.

Postupne sa budeme venovať témam ako konsolidovaná účtovná závierka, chyby a podvody v účtovnej závierke, rozdiely medzi slovenskými účtovnými predpismi a IFRS, zlyhania v procese kúpy a predaja podnikov, data analytics, projektový manažment, predvídanie a riadenie rizika a pod.

Začíname témou konsolidovaná účtovná závierka.

Richard Farkaš, Partner

Ďalšie články

10.09.2019

PREDSTAVENIE PROBLEMATIKY FÚZII A AKVIZÍCIÍ

PREDSTAVENIE PROBLEMATIKY FÚZII A AKVIZÍCIÍ

V tomto článku sa pozrieme na bežné problémy, ktoré sprevádzajú fúzie a akvizície, ang. Mergers & Acquisitions...

Čítaj viac

17.09.2019

DEAL WITH RISK!

DEAL WITH RISK!

Určite sa vám už stalo, že keď ste si plánovali výlet vašich snov, venovali ste...

Čítaj viac

MÁŠ OTÁZKY? SPÝTAJ SA NÁS!


NAŠE KOLEGYNE, KTORÉ STRETNEŠ NA POHOVORE

Jessica Garami

Talent Acquisition team

Jessica zastrešuje výber absolventov pre oddelenie Daní a Poradenstva.

Soňa Čuková

Talent Acquisition team

Soňa zastrešuje výber absolventov pre Audit.