KPMG ma oslovilo firemnou kultúrou

Lukáš Adámek (28)

Študoval na Masarykovej univerzite v Brne a už počas štúdia pracoval v KPMG ako trainee. Najviac sa mu vo firme páči, že kolegovia si od začiatku vzájomne radia a pomáhajú. Priznáva, že začiatky boli náročné, no odhodlanie a optimizmus mu prácu na oddelení komerčného auditu spestrujú.

Ako si sa dozvedel o KPMG a prečo si sa rozhodol pre túto spoločnosť?

Študoval som v Čechách, kde je povedomie o veľkej štvorke väčšie, a teda väčšina spolužiakov chcela pracovať práve v týchto firmách. Zaujala ma možnosť získať v relatívne krátkom čase veľa skúseností, v inej firme by to možno trvalo omnoho dlhšie. Okrem iného na mňa urobilo dojem aj meno firmy a možnosť rýchlo kariérne rásť.

Aké boli tvoje pracovné začiatky?

KPMG ma oslovilo najmä svojou firemnou kultúrou. Všetci si tu tykajú bez ohľadu na to, či je človek nováčik alebo riadiaci partner. Začiatky boli naozaj fajn – do firmy som nastúpil ešte počas štúdia na vysokej škole na pozíciu trainee. Kolegovia boli vždy ochotní vysvetliť veci aj opakovane a pomôcť, keď ste si nevedeli dať rady. Ide však o časovo náročnú prácu, s tým treba počítať.

Medzi aké typy ľudí by si sa, pokiaľ ide o prácu, zaradil?

Som taký lenivý workoholik

Kde sa vidíš v budúcnosti a o akej práci snívaš?

V blízkej budúcnosti sa vidím tu v KPMG. Radšej však snívam o iných veciach ako o práci, nemám vysnívané konkrétne zamestnanie. Veľa ľudí v KPMG sa o pár rokov vidí ako finančný riaditeľ alebo manažér na kontrolingu. S takouto pozíciou by som bol určite spokojný aj ja.

V KPMG pracuje množstvo inšpiratívnych a úspešných ľudí. Čo musí človek mať, aby bol úspešný?

Určite musí mať odhodlanie a energiu. Za úspechom ako takým, ale najmä za úspechom v KPMG, stojí veľké množstvo práce. Samozrejme nezaškodí logické a analytické myslenie a sociálne zručnosti kvôli práci v tíme a s klientami.

Spoločnosť organizuje pre zamestnancov športové aktivity a spoločenské podujatia. Oceňuješ to?

Oceňujem a aj vždy vítam takéto aktivity. Po „x“ hodinách za počítačom sa človek naozaj potrebuje hýbať. Mne osobne veľmi dobre padne si popri práci zahrať stolný futbal, ktorý mi pomôže odreagovať sa. S kolegami máme výborné vzťahy a trávime spolu veľa voľného času. Je to obrovský benefit pracovať s ľuďmi v rovnakom veku a často aj s podobnými záujmami. To by mi inde určite chýbalo.

Čo si na svojej práci ceníš a naopak, čo je pre teba aktuálne najväčšia výzva?

Cením si svojich kolegov a možnosť rastu, ktorú mi KPMG dáva. Pracovné výzvy prichádzajú priebežne.

Čo je najviac „cool“ na tvojej práci?

Najviac „cool“ je asi môj nový oblek, s tým som celkom spokojný Fajn je aj to, že chodíme s klientmi na dobré večere a dobré jedlo pre mňa znamená pocit šťastia.

Ako relaxuješ?

Aktuálne relaxujem pri vlastnom projekte, ktorý rozbieham s kamošom. Projekt sa volá „umelohmotné“ a spočíva v tom, že v domácich podmienkach recyklujeme plastový odpad, z ktorého vyrábame dizajnové bytové doplnky. Vďaka tomu šírime povedomie o dôležitosti recyklácie. Doma sa tak odreagujem pri tvorbe hodín alebo dekoratívnej misky.