Denis Murdza: Život nie je len o práci

Ak by Denis nepracoval v KPMG ako náš Audit Assistant, vysoko pravdepodobne by ste ho našli v cudzích krajinách ako sprievodcu pre cestovku.

DSC_1065

Denis sa u nás venuje auditu komerčných podnikov, takže má možnosť pravidelne nahliadať do zaujímavého zákulisia slovenského biznisu. Pod dohľadom skúsených kolegov vykonáva procedúry potrebné k auditom klientov. A ako by vyzerala jeho dokonalá dovolenka? Ako 6-mesačné outdoorové dobrodružstvo v Južnej Amerike!

Čo ťa na tvojej práci najviac baví?

Primárne ma baví dynamika tejto práce, pretože klienti a zákazky sa striedajú na týždňovej báze. Takže človek nikdy nerobí stereotypnú prácu, ale každý týždeň sa naučí niečo nové, čím si rozširuje obzor a vedomosti.

Aký je tvoj ideálny deň v práci?

Je to príchod do nového prostredia, keď ideme ku klientovi. Vždy tam na nás čaká nejaká zaujímavá skúsenosť, nové tváre firmy (aspoň pre mňa) a nové prostredie.

Ako si dobíjaš baterky po ťažkom dni, čo ťa vie najviac nakopnúť?

Najviac nakopnúť ma vie e-mail od manažéra 😉  Po ťažkom dni je to rozhodne akýkoľvek typ tréningu. Či už plávanie, beh, posilka, street workout, ktorým sa aktuálne snažím balansovať čas strávený v kancelárii, a tak zostať v kondícii. Naladím sa do pohody, dostanem zo seba energiu, uvediem myseľ do stavu relaxácie a pripomeniem si, že život nie je len práca.

Čo máš najradšej na svojich kolegoch?

To, že od každého z nich sa dá niečím inšpirovať a niečo naučiť. Majú fajn zmysel pre humor a nie sú to žiadne nudné typy.

Ako vyzeral tvoj prvý deň v KPMG?

Bol to taký úvod do veľkého biznisu a firemnej kultúry KPMG, kde som stretol veľa mladých ľudí v mojom veku – budúcich kolegov. Všetko sa to odohrávalo na lodi, čo mi bolo blízke, keďže pred KPMG bola moja letná brigáda práca inštruktora raftingu. Takže z lode na loď.

Prečo KPMG? Máš nejakú radu, ktorú by si odkázal svojim budúcim kolegom?

Na pohovor do KPMG je potrebné sa pripraviť. Určite by som odporúčal spraviť si nejaký research ohľadom pohovorov do Big4. Čo sa týka správnej pozície, ak človek nemá úplne jasno, čomu by sa chcel venovať, v KPMG je na správnom mieste. Človek tu totiž príde do kontaktu naozaj so všetkým a získa tak super prehľad o tom, čo sa deje vo finančnom sektore. To je za mňa ideálny štart.

Čo máš aktuálne rozčítané?

Už dlhšie obdobie sa vraciam ku knihe Štvorhodinový pracovný týždeň od Timma Ferrisa. Je to taká moja biblia work-life balancu. Určite odporúčam si ju prečítať. Možno sa mi raz podarí pretaviť všetky myšlienky tejto knihy do praxe, je to taký spojler what´s next.

Máš nejaký pracovný alebo osobný sen, ktorý by si si chcel splniť?

Chcel by som byť vyhlásený za audítora roka a poznať každú funkciu v Exceli 😊  To je samozrejme myslené s nadsázkou, cieľ je sa zlepšovať na dennej báze. A samozrejme mám aj nejaké osobné ciele, ktoré si zatiaľ ale nechám pre seba.

Kontakt

icon

Adresa

Dvořákovo nábrežie 10,
811 02 Bratislava

icon

Zastávky

Chatam Sófer,
Kráľovské údolie

icon

River park

-1. poschodie, návštevníci