Diana Gromanová

Do firmy nastúpila po ukončení štúdia na Technickej univerzity v Košiciach. Momentálne pracuje ako Supervisor na košickej pobočke KPMG. Na novú výzvu sa teší a verí, že pomôže novým kolegom rovnako, ako predtým pomohli starší kolegovia v začiatkoch jej.

gromanova_diana_0227-1-e1556036464522

Prečo si sa rozhodla pre spoločnosť KPMG?

V čase, kedy som začala uvažovať nad budúcim zamestnaním, KPMG hľadalo audit tím do novootvorenej pobočky v Košiciach. Vedela som, že chcem pracovať v medzinárodnej spoločnosti v ktorej budem mať možnosť napredovať a ďalej sa vzdelávať. A tiež som vedela, že byť jeho súčasťou bude pre mňa výzva a skvelá perspektíva do budúcnosti.

Aké boli tvoje prvé dojmy?

Nevedela som, čo všetko ma ako čerstvého absolventa čaká. Priznám sa, že som mala na začiatku strach, či to zvládnem. Predtým, ako som niečo povedala, v hlave som si to sformulovala, aby som nevyznela hlúpo. Ale trvalo len pár dní, kým som pochopila, že nikto odo mňa nečaká zázraky a zadané úlohy mi starší kolegovia vysvetlia a môžem sa ich na všetko spýtať. Úžasné bolo, že sa vlastne odo mňa očakávalo, že sa budem veľa pýtať.

Ako si si zvykla na nový kolektív?

V novootvorenej pobočke sme boli v audit tíme piati ľudia. Z toho štyria sme boli začínajúci audit asistenti. Najviac mi v začiatkoch pomohlo, že sme si práve my štyria boli veľmi blízki a rozumeli sme si. Po tom, čo sme spolu bývali v jednom byte počas úvodných školení, spriatelili sme sa a po mesiaci a pol sme mali pocit, že sa poznáme oveľa dlhšie. Navzájom sme si pomáhali a podporovali sa.

V akej oblasti aktuálne pracuješ a čo ťa na nej najviac baví?

Pracujem v oblasti komerčného auditu a za dva roky som mala možnosť pracovať na širokom spektre klientov, spolupracovať s množstvom zaujímavých ľudí. Každá spoločnosť má svoje špecifiká. Práca audítora určite nie je jednotvárna.

Medzi aké typy ľudí by si sa, pokiaľ ide o vzťah k práci, zaradila? Kde sa vidíš v budúcnosti?

Zodpovedná, samostatná, detailista, trochu stresujem. Niekedy aj trochu viac ? Vidím sa v práci, ktorá ma bude baviť a zaujímať, ktorá ma každým dňom posunie vpred či už osobnostne alebo profesionálne,  a ktorá mi zároveň umožní tráviť dostatok času s rodinou a priateľmi.

Aké sú tvoje vzťahy s kolegami v rámci firmy?

Najviac času trávim so svojimi kolegami z košickej pobočky, avšak mám priateľov aj na iných oddeleniach. Stretávame sa na spoločných akciách, výletoch a s niektorými trávim dokonca aj letné dovolenky.

Čo si na svojej práci najviac ceníš a čo je pre teba aktuálne najväčšia výzva?

Najviac si cením, že som sa za relatívne krátky čas mohla naučiť množstvo vecí, vidieť veľa firiem a stretnúť veľa zaujímavých ľudí a spolupracovať s nimi, či už ide o kolegov z KPMG alebo u klientov. Nakoľko ma čaká prvý seniorský rok, najväčšou výzvou je pre mňa odovzdať čo najviac získaných skúseností a vedomostí mladším kolegom. Dúfam, že im budem rovnakou oporou, akou boli moji starší kolegovia v začiatkoch mne.

Ako relaxuješ?

Najväčší relax je pre mňa určite spánok a čas strávený s rodinou a priateľmi. Mám veľmi rada leto a keďže audítori majú voľnejšie práve v letnom období, využívam to na cestovanie a spoznávanie krajín. Relax na slnečnej pláži s dobrou knihou dokáže prečistiť hlavu a pomôže naštartovať pred ďalšou sezónou.

Kontakt

icon

Adresa

Dvořákovo nábrežie 10,
811 02 Bratislava

icon

Zastávky

Chatam Sófer,
Kráľovské údolie

icon

River park

-1. poschodie, návštevníci