Diana Bérešová

Po ukončení štúdia na Technickej univerzite v Košiciach nastúpila ako čerstvá absolventka do audit tímu novootvorenej košickej pobočky KPMG. Dnes pracuje na pozícii Manager a jej najväčšou výzvou je odovzdávať získané skúsenosti a vedomosti mladším kolegom.

gromanova_diana_0227-1-e1556036464522

Prečo si sa rozhodla pre spoločnosť KPMG?

V čase, kedy som začala uvažovať nad budúcim zamestnaním, KPMG hľadalo audit tím do novootvorenej pobočky v Košiciach. Vedela som, že chcem pracovať v medzinárodnej spoločnosti, v ktorej budem mať možnosť napredovať a ďalej sa vzdelávať. Zároveň som vedela, že byť súčasťou tohto tímu bude pre mňa výzva a skvelá perspektíva do budúcnosti.

Aké boli tvoje prvé dojmy?

Nevedela som, čo všetko ma ako čerstvého absolventa čaká. Priznám sa, že som mala na začiatku strach, či to zvládnem. Pamätám si, že predtým ako som niečo povedala, v hlave som si to sformulovala, aby som nevyznela hlúpo. Trvalo však len pár dní, kým som pochopila, že nikto odo mňa neočakáva žiadne zázraky a zadané úlohy mi starší kolegovia vysvetlia a môžem sa ich na všetko spýtať. V konečnom dôsledku sa odo mňa očakávalo, že sa budem veľa pýtať.

Ako si si zvykla na nový kolektív?

V novootvorenej pobočke sme v audit tíme začínali piati ľudia. Z toho štyria sme boli začínajúci audit asistenti. Najviac mi v začiatkoch pomohlo, že sme si práve my štyria boli veľmi blízki a rozumeli sme si. Po tom, čo sme spolu bývali v jednom byte počas úvodných školení, spriatelili sme sa a po mesiaci a pol sme mali pocit, že sa poznáme oveľa dlhšie. Navzájom sme si pomáhali a podporovali sa, čo platí dodnes.

V akej oblasti aktuálne pracuješ a čo ťa na nej najviac baví?

Päť rokov som pracovala v oblasti komerčného auditu a posledné dva roky som súčasťou oddelenia Delivery audit center, kde sa okrem komerčného auditu venujeme napríklad aj centralizácii a štandardizácii rôznych audit procedúr. Za sedem rokov som mala možnosť pracovať na auditoch širokého spektra klientov a spolupracovať s množstvom zaujímavých ľudí. Každá spoločnosť má svoje špecifiká, a preto práca audítora určite nie je jednotvárna.

Medzi aké typy ľudí by si sa, pokiaľ ide o vzťah k práci, zaradila? Kde sa vidíš v budúcnosti?

Zodpovedná, samostatná, detailista, trochu stresujem. Niekedy možno aj trochu viac ako je potrebné ?. Vidím sa v práci, ktorá ma bude baviť a zaujímať, ktorá ma každým dňom posunie vpred, či už osobnostne alebo profesionálne a ktorá mi zároveň umožní tráviť dostatok času s rodinou a priateľmi.

Aké sú tvoje vzťahy s kolegami v rámci firmy?

Najviac času trávim so svojimi kolegami z košickej pobočky, avšak mám priateľov aj na iných oddeleniach. Stretávame sa na spoločných akciách, výletoch, rôznych teambuildingoch a s niektorými trávim dokonca aj letné dovolenky.

Čo si na svojej práci najviac ceníš a čo je pre teba aktuálne najväčšia výzva?

Najviac si cením, že som sa za relatívne krátky čas mohla naučiť množstvo vecí, vidieť veľa firiem a stretnúť veľa zaujímavých ľudí a spolupracovať s nimi, či už ide o kolegov z KPMG alebo klientov. Najväčšou výzvou je pre mňa odovzdať čo najviac získaných skúseností a vedomostí mladším kolegom. Snažim sa byť pre nich rovnakou oporou, akou boli mne v mojich začiatkoch moji starší kolegovia.

Ako relaxuješ?

Najväčší relax je pre mňa určite spánok a čas strávený s rodinou a priateľmi. Mám veľmi rada leto a keďže pre audítorov je práve leto voľnejším obdobím, využívam to na cestovanie a spoznávanie krajín. Relax na slnečnej pláži s dobrou knihou dokáže prečistiť hlavu a pomôže naštartovať pred ďalšou sezónou.

Kontakt

icon

Adresa

Dvořákovo nábrežie 10,
811 02 Bratislava

icon

Zastávky

Chatam Sófer,
Kráľovské údolie

icon

River park

-1. poschodie, návštevníci