Iveta Vargová: Začínať kariéru v celosvetovej firme je výhoda

Iveta pracuje ako Valuations Trainee na oddelení Deal Advisory. 

DSC_2625

Jej každodenná práca zahŕňa najmä analytickú prácu v Exceli, úpravu dát do modelov, prieskum trhu a prípravu finálnych výstupov. V práci má rada rôznorodosť úloh, napĺňa ju, keď na konci dňa vidí výsledok svojej práce, a tiež si rada zažartuje s kolegami. Nováčikom by odporúčala najmä nemať strach, pretože v KPMG sa naučia všetko potrebné.

Čo ťa na tvojej práci najviac baví/napĺňa?

Najviac ma baví že sa stále učím niečo nové, a stále robím niečo iné.

Ako sa ti darí skĺbiť štúdium s prácou?

Dá sa to zvládnuť, kolegovia sú v tomto veľmi chápaví a dávajú mi vždy toľko času koľko mi treba. Každý berie na vedomie, že som ešte študent a tým pádom s tým každý ráta že niekedy proste neviem byť k dispozícii na 100%. Takisto ak poviem, že niečo potrebujem do školy, všetci sú s tým okej a chápu, že potrebujem dni voľna.

Aký je tvoj ideálny deň v práci?

Ideálny deň je pre mňa produktívny a ak na konci dna vidím nejaký výsledok. Určite je pre mňa dôležitá aj rôznorodosť úloh, a teda nerada strávim celý deň na jednej veci. Ideálny deň takisto zahŕňa aj prestávku na kávu s kolegami kde na chvíľku človek vypne od práce.

Ako si dobíjaš baterky po ťažkom dni, čo ťa vie najviac nakopnúť?

Najčastejšie formou nejakého pohybu, ci už fitko alebo prechádzka. Niekedy aj krátka prechádzka z officu domov ma dokáže nakopnúť. Ak som už ale naozaj veľmi vyčerpaná, tak najlepšie dokážem vypnúť pri sledovaní reality show.

Čo máš najradšej na svojich kolegoch?

Určite to, že sú všetci veľmi nápomocní a ochotní. Samozrejme ale aj to, že si dokážeme spraviť zo všetkého srandu, aj zo samých seba navzájom.

Prečo KPMG? Máš nejakú radu, ktorú by si odkázala svojim budúcim kolegom?

Ja osobne som si KPMG vybrala kvôli príležitostiam. Verím, že začínať kariéru v celosvetovej firme mi časom prinesie veľa výhod. Určite by som budúcim kolegom odporučila hlavne aby sa nebáli, ak si myslia že niečo nevedia, pretože KPMG im dá dosť priestoru na to, aby sa to naučili.

Aké vlastnosti sú dôležité pre to, aby bol človek úspešný v KPMG?

Určite by som povedala ambicióznosť. Človek ktorý sa hlási do KPMG sa hlási s plánom niečo dosiahnuť a kariérne sa niekam dostať, a bez nejakých cieľov je to podľa mňa ťažšie. Takisto aj pracovitosť a flexibilita. Niekedy je tej práce viac a niekedy zasa menej a tomu sa človek musí prispôsobiť. Podľa mňa je dôležité byť sociálny typ, nakoľko v office nás sedí viac a musíme spolu vychádzať aj ľudsky aby sa nám pracovalo lepšie.

Čo ťa najviac prekvapilo na práci v KPMG?

Každý ma podľa mňa istú predstavu pred nástupom, že sú tu všetci vážni a seriózni. Prekvapilo ma ale to, že pomimo pracovnej stránky sú tu naozaj super ľudia, ktorí sa radi zabávajú a nežijú len pre prácu. Tým pádom sú tie dni v office zábavnejšie a pestrejšie.

Kontakt

icon

Adresa

Dvořákovo nábrežie 10,
811 02 Bratislava

icon

Zastávky

Chatam Sófer,
Kráľovské údolie

icon

River park

-1. poschodie, návštevníci