Jakub Kováč: V tíme máme skvelú atmosféru

Jakub pracuje ako analytik na oddelení Deal Advisory, kde sa venuje M&A – fúziám a akvizíciám. Náplňou jeho práce je analýza finančných údajov, príprava reportov pre klientov. 

20240417-DSC_2522

Tiež poskytuje kolegom podporu pri vykonávaní due diligence, hodnotení rizík a príprave finančných modelov. V práci sa chce stále posúvať ďalej, učiť sa a pracovať na sebe a mimo práce si vždy nájde čas na drink s kamarátmi.

Čo ťa na tvojej práci najviac baví/napĺňa?

Najviac ma baví rôznorodosť projektov a možnosť neustále sa učiť nové veci. Mám pocit že každý deň riešim niečo iné, čo ma motivuje a udržiava moju prácu zaujímavou.

Aký je tvoj ideálny deň v práci?

Môj ideálny deň v práci začína rannou kávou s kolegami a prečítaní noviniek v M&A sektore. Cez deň pracujeme na jednej z častí nášho M&A procesu, najviac ma zatiaľ baví skladať tzv. pitch decky, prezentácie firiem. Poobede pokračuje stretnutím s kolegami ohľadom toho čo sme už spravili, a čo budeme robiť ďalej.

Ako si dobíjaš baterky po ťažkom dni, čo ťa vie najviac nakopnúť?

Po ťažkom dni si rád si zacvičím, alebo sa stretnem s kamarátmi pri večeri/drinku. Večer rád strávim pri dobrom filme alebo videohrách.

Čo máš najradšej na svojich kolegoch?

Najviac si cením otvorenosť a ochotu pomáhať. Vždy sa môžem na nich spoľahnúť, či už potrebujem radu alebo podporu. Navyše, máme v tíme skvelú atmosféru, čo robí prácu oveľa príjemnejšou.

Ako vyzeral tvoj prvý deň v KPMG?

Môj prvý deň bol plný nových informácií a zoznamovania sa s kolegami. Bol som dosť nervózny, ale všetci boli veľmi priateľskí a ochotní mi pomôcť sa zorientovať. Bolo celkom vtipné, že už od prvého poobedia vo firme som bol zapojený do projektu, takže som sa cítil užitočný úplne od začiatku.

Prečo KPMG? Máš nejakú radu, ktorú by si odkázal svojim budúcim kolegom?

Vybral som si KPMG kvôli jej výbornej povesti a možnostiam kariérneho rastu, špecificky som počul veľmi dobré ohlasy na slovenský Deal Advisory team. Moja rada pre budúcich kolegov je, aby boli sebavedomí a pripravení sa neustále učiť. Pri pohovore buďte autentickí a ukážte svoju motiváciu a záujem o oblasť, v ktorej chcete pracovať.

Ak by si sa mal opísať 3 slovami, ktoré by to boli?

Vynaliezavý, učenlivý, optimistický.

Keď si chceš urobiť radosť, aké tri veci urobíš ako prvé?

Spravím si nejaký plán, zorganizujem kamarátov a stretnem sa s nimi.

Čo máš aktuálne rozčítané, prípadne aký film/seriál ťa v poslednom období nadchol?

Momentálne čítam knihu „The psychology of money“. Taktiež mám v pláne prečítať si Dunu, filmy boli výborné.

Ako by vyzerala tvoja dokonalá dovolenka?

Moja dokonalá dovolenka by bola niekde pri mori, s dostatkom času na oddych a sociálne vyžitie, s partiou najlepších kamarátov.

Máš nejaký pracovný/osobný sen, ktorý by si si chcel splniť?

Prakticky môj jediný pracovný sen je zamestnať sa v práci, ktorá ma bude baviť. Ak sa nemusím nútiť ísť do práce, je work-life balance oveľa ľahší.

Kontakt

icon

Adresa

Dvořákovo nábrežie 10,
811 02 Bratislava

icon

Zastávky

Chatam Sófer,
Kráľovské údolie

icon

River park

-1. poschodie, návštevníci