Karol Balco

Vyštudoval financie na Univerzite Komenského a po prvýkrát do KPMG nastúpil v roku 2011 ako stážista na oddelenie daňového poradenstva. Má za sebou pracovné skúsenosti mimo KPMG, mimo Slovensko aj mimo poradenstvo. Aktuálne, z pozície Directora na oddelení Deal Advisory, vedie poradenstvo v oblasti ohodnocovania firiem a nehnuteľností a finančného modelovania. Karči je bývalý majster SR a ČR federácie WPC v silovom trojboji a trojboj zostal jeho koníčkom dodnes.

balco_karol_2

Pamätáš si na svoj prvý pohovor do KPMG a moment, kedy si si povedal, že pre KPMG chceš pracovať?

Samozrejme, že áno a pamätám sa aj na ďalšie dva pohovory, kedy som sa do KPMG vracal. Vždy to bolo o tom, že na druhej strane sú šikovní a inšpiratívni ľudia a že chcem s nimi spolupracovať.

Ako vyzerá naozaj dobrý a úspešný deň na oddelení poradenstva v KPMG?

Ráno sa ozve klient na našu ponuku a povie, že sme získali nový projekt a že sa teší na spoluprácu s nami. V priebehu dňa vyriešime spoločne s kolegami a ďalším klientom náročný problém na inom projekte a okrem toho ukončíme tretí projekt, klient nám poďakuje nielen za super job, ale aj za to, že sa mu s nami dobre spolupracovalo a už teraz sa teší na ďalší spoločný projekt. Samozrejme, pomedzi toto všetko stihneme kávu s kolegovcami a pobavíme sa, čo máme nové mimo práce. Takéto dni sa dejú a takéto dni mám rád.

Čo ťa na tvojej práci najviac baví a prináša ti najväčšiu radosť?

Máme možnosť a privilégium byť od istého momentu lídrami vlastného business case-u, čím sa v podstate dostávame do role podnikateľa. To je pre mňa najviac. Samozrejme, pridajme k tomu aj ďalšie fajn veci ako pozitívna spätná väzba od klienta, učenie sa nových vecí, spoznávanie nových ľudí, spolupráca so šikovnými ľuďmi a takto by som mohol pokračovať. Toho, čo ma baví a prináša mi radosť nie je málo.

Hovorí sa, že KPMG má špeciálnu firemnú kultúru a ty máš pracovné skúsenosti z iných firiem aj mimo Slovenska. Naozaj má?

Áno má a jej opis by bol minimálne na esej. Skrátim to teda na jednotlivé elementy, ktoré ju tvoria a pre mňa sú veľmi dôležité – kooperácia, proklientská orientácia, empatia a priateľskosť, orientácia na výsledky a zlepšovanie sa a v neposlednom rade, integrita.

Dnes si v pozícii, že už sám vyberáš do svojho tímu ľudí. Dá sa zovšeobecniť moment, kedy si povieš, že táto je „naša“ / tento je „náš“?

Samozrejme. Najdôležitejší je drive, celkový postoj človeka a pozitívny prístup.

Čo ti pomáha nájsť balans v náročnejších obdobiach sezóny?

Manželka a dcérka a ideálne rovno na nejakej spoločnej túre. Čas pre seba tiež rád trávim cvičením.

Tvoja kariéra v KPMG je zaujímavo rozbehnutá. Čo by si poradil juniorom pri budovaní ich kariéry?

Keďže som fanúšikom recyklácie, “zrecyklujem” hneď dva citáty našich partnerov: “Who dares wins” a “(Positive) Attitude is a little thing that makes a big difference”. Verím, že keď sa tohto budú ľudia držať, dotiahnu to neskutočne ďaleko.

Pracuješ v oblasti poradenstva, akú najlepšiu radu si v živote dostal?

Fúha, toto je náročná otázka, lebo dobrých rád som dostal veľa. Asi najdôležitejšia je tá, ktorú počúvame často a síce potreba uvedomiť si priority a konkrétne, bavíme sa o čase, ktorý venujeme práci a rodine. Naša práca je v tejto oblasti náročná a často pre ňu na rodinu zabúdame. To by sa stávať nemalo. Som ale presvedčený, že človek vie nájsť balans a chce to iba uvedomenie si toho, čo je a čo nie je dôležité. Takže jedna z najlepších rád, ktoré som v živote dostal je: Makať, keď je čas na makanie a oddychovať, keď je čas na oddych.


Warning: include(/data/b/a/bae3e3f7-de20-4a66-acff-da5f7988878f/nasiludia.sk/web/wp-content/themes/theme/templates/sections/section_from_different_page.php): failed to open stream: No such file or directory in /data/b/a/bae3e3f7-de20-4a66-acff-da5f7988878f/nasiludia.sk/web/wp-content/themes/theme/templates/conversation/single.php on line 120

Warning: include(): Failed opening '/data/b/a/bae3e3f7-de20-4a66-acff-da5f7988878f/nasiludia.sk/web/wp-content/themes/theme/templates/sections/section_from_different_page.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php') in /data/b/a/bae3e3f7-de20-4a66-acff-da5f7988878f/nasiludia.sk/web/wp-content/themes/theme/templates/conversation/single.php on line 120

Kontakt

icon

Adresa

Dvořákovo nábrežie 10,
811 02 Bratislava

icon

Zastávky

Chatam Sófer,
Kráľovské údolie

icon

River park

-1. poschodie, návštevníci