Leo Haraslín: Mám obrovský priestor na rozvíjanie

Kybernetická bezpečnosť je oblasť, ktorej sa Leo chcel vždy venovať. Svoje uplatnenie našiel práve u nás na IT oddelení ako IT trainee.

DSC_1477

Pracuje pod dohľadom skúsených špecialistov a oceňuje, že má k dispozícii dobré zázemie. Ako sám vraví, nie je lepší štart ako pracovať tam, kde máte priestor rásť. Každý deň je pre neho ideálny, rád si ho vylepšuje športovaním a časom stráveným s priateľmi.

Čomu sa venuješ a aká je tvoja náplň práce?

V rámci nášho IT oddelenia sa ako IT trainee zameriavam momentálne na kybernetickú bezpečnosť strojov u koncových používateľov a supportu.

Čo ťa na tvojej práci najviac baví?

Baví ma viac menej všetko, najviac samotná kyberbezpečnosť. Vždy som sa chcel venovať cyber security, a tu mám veľmi dobré zázemie a ľudí, ktorí sú na danú problematiku špecialisti.

Aký je tvoj ideálny deň v práci?

Ideálny deň v práci si predstavujem tak, že všetko ide ako hodinky. Samozrejme, prvoradé je splniť si  svoje povinnosti, no mal by byť rozumným mixom všetkých oblastí – sústredenej práce, odľahčenia a zábavy s kolegami, ale tiež reálnych biznis stretnutí, ktoré vnímam ako priestor na rozširovanie networku, rozvíjanie obchodných zručností či objavovanie nových príležitostí. Inak povedané, z každého rožku trošku. A na záver, najlepšie zakončiť deň športom alebo zájsť von s kamošmi.

Ako si dobíjaš baterky po ťažkom dni, čo ťa vie najviac nakopnúť?

U mňa je to zväčša šport, najlepšie golf. Rád si tiež zájdem do posilňovne. Na nezaplatenie pre mňa je čas strávený s priateľkou a priateľmi, či už športovými aktivitami alebo socializovaním sa.

Čo máš najradšej na svojich kolegoch?

Na svojich kolegoch mám najradšej spoluprácu s nimi a to, že sme si vytvorili priateľské vzťahy. Vieme sa stretnúť po práci a venovať sa spoločným záujmom, alebo jednoducho zájsť na pivo. Samozrejme nie je nad rannú kávičku v kuchynke, kde prejdeme všetky témy sveta.

Prečo KPMG? Máš nejakú radu, ktorú by si odkázal svojim budúcim kolegom?

Určite odporúčam prácu v KPMG, keďže to je jeden z najväčších korporátov sveta. Je tu obrovský priestor na rozvíjanie a spoluprácu s profesionálmi v danom odbore.

Ak by si nerobil túto prácu, čo by si robil a prečo?

Ak by som nerobil túto prácu, myslím že by som sa živil profesionálne športom. Ideálne golfom, keďže sú v tom veľké peniaze 😊 Ale to je len polemizovanie.

Máš nejaký pracovný alebo osobný sen, ktorý by si si chcel splniť?

Mám, ale to si nechám pre seba, lebo by to vyznelo veľmi motivačne 😊

Kontakt

icon

Adresa

Dvořákovo nábrežie 10,
811 02 Bratislava

icon

Zastávky

Chatam Sófer,
Kráľovské údolie

icon

River park

-1. poschodie, návštevníci