Marianna Dávidová

Do KPMG nastúpila ešte počas štúdia na vysokej škole. Dnes pôsobí na daňovom a právnom oddelení ako Knowledge Manager a má na starosti vzdelávanie a odborný rast tímu. Vo firme spoznala ľudí, ktorí sú dnes jej blízkymi priateľmi. KPMG okrem iného vďačí aj za možnosť zladiť zaujímavú prácu so starostlivosťou o rodinu, keďže ju po príchode domov čakajú dve dcérky.

davidova_marianna_1728-min

Aké boli tvoje začiatky vo firme?

Počas štvrtého ročníka na vysokej škole som sa s kamarátkou zúčastnila Dní kariéry, kde som sa prvýkrát stretla so spoločnosťami Veľkej štvorky. V KPMG som absolvovala svoj vôbec prvý pohovor. Keď mi ponúkli „skutočnú“ prácu, neváhala som a priamo na pohovore som podpísala zmluvu. V tom čase to bola pre mňa neskutočná výzva a príležitosť zároveň. Bolo to 31.3.2006, pre daniara najzapamätateľnejší dátum roka. Ako čerstvý absolvent som takmer rok pracovala v KPMG a deň po štátniciach som bola v práci a dokončovala daňové priznania.

Čím je pre teba KPMG výnimočné?

KPMG som vnímala a stále vnímam ako spoločnosť, v ktorej pracujú skutoční odborníci s priateľskou a priamou komunikáciou, čo je pre mňa veľmi inšpirujúca kombinácia. Ešte dlho po nástupe som mala pocit: „Wau, ja tu vážne môžem pracovať!“ Začínala som štandardne ako asistent na daňovom oddelení. Spolu so mnou nastúpilo vtedy deväť ďalších kolegov, z ktorých sa veľmi rýchlo stali aj kamaráti. Doposiaľ sme vďační partnerovi nášho oddelenia, že mal takú šťastnú ruku na pohovoroch.

Na akých oddeleniach si pôsobila a aká je teraz tvoja pozícia?

Od môjho nástupu do KPMG som na daňovom oddelení. Počas mojej klientskej praxe som sa venovala primárne spoločnostiam z finančného sektora. Keďže som na vysokej škole študovala bankovníctvo, bola to pre mňa ideálna kombinácia. Momentálne pracujem na pozícii Knowledge Manager.

Naštartovať úspešnú kariéru znamená venovať jej veľa času. Ako si to vnímala v začiatkoch a ako to hodnotíš teraz?

Myslím si, že ak chce byť človek v čomkoľvek dobrý, vždy to vyžaduje čas a veľké nasadenie. V určitých situáciách aj dávku talentu. To, že čas a nasadenie bude nevyhnutné aj v práci, som vnímala ako niečo normálne. Úspešná kariéra pre mňa znamená byť dobrá v tom, čo robím, nadchnúť sa pre nové výzvy a v ideálnom prípade sa k tomu všetkému tešiť ráno do práce.

Ako by si sa ohodnotila vo vzťahu k práci? Čo považuješ za prácu snov?

Rada hľadám cestu, nie prekážku. Moju prácu mám veľmi rada a som vďačná, že KPMG vytvára priestor na to, aby som mohla skĺbiť svoju prácu s rodinou.

Aké máš vzťahy s kolegami?

Mám v KPMG veľa dlhoročných priateľov, s ktorými rada trávim čas aj mimo práce. Spoznala som tu aj blízku kamarátku, svedka na svadbu a krstnú mamu pre moje dcérky v jednej osobe.

Čo si na svojej práci najviac ceníš a čo je pre teba aktuálne najväčšia výzva?

Každý deň prináša nové výzvy, a to si na tejto práci cením. Rovnako ako tím skvelých ľudí a možnosť zužitkovať získané vedomosti a skúsenosti zlepšovaním existujúcich procesov.

Ako si predstavuješ ideálny oddych?

Najlepší relax je pre mňa čas strávený s rodinou. Bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzam, snažím sa užiť si ho čo najviac. A ideálne s fotoaparátom na krku ?

Akých ľudí hľadáš do svojich tímov?

Hľadám ľudí, ktorí sa dokážu nadchnúť pre vec, neboja sa snívať, ale zároveň rozumejú, že k vysnívanému úspechu sa málokedy dá dostať skratkou.
Všetko potrebné o daniach ich vieme naučiť, ale takú tú „životnú iskru“ by som chcela vidieť/cítiť už počas interview.

Kontakt

icon

Adresa

Dvořákovo nábrežie 10,
811 02 Bratislava

icon

Zastávky

Chatam Sófer,
Kráľovské údolie

icon

River park

-1. poschodie, návštevníci