Maroš Kačur

Hoci ešte stále študuje na Fakulte Manažmentu na Univerzite Komenského v Bratislave, už teraz Maroš pracuje na zákazkách ako Audit Assistant. Počas svojej praxe chce nasať, čo najviac informácii a po ukončení vysokej školy zostať pracovať pre KPMG.

Kde si prvý raz počul o KPMG?

Prvý krát som počul o KPMG na rôznych workshopoch a iných vzdelávacích podujatiach, organizovaných školami alebo spoločnosťami, ktorých som sa aktívne zúčastňoval. V roku 2017 KPMG organizovalo workshop z názvom ,,Ace the Case“, kde sme v tímoch analyzovali prípadovú štúdiu. Následne po niekoľkých rokoch som sa rozhodol že musím myslieť aj na svoju budúcnosť a snažiť sa budovať kariéru aby sa moja hodnota v spoločnosti zvýšila. Vtedy som znovu začal pozerať rôzne pozície V čase, keď som sa rozhodol rozbehnúť svoju kariéru, objavil som nábor pre KPMG a tak som to skúsil 😊

Prečo si sa rozhodol pre KPMG?

Veľa spravil prvý dojem práve na workshope. Prístup manažérov a dokonca partnerov bol pre mňa príjemným prekvapením.

Ako hodnotíš svoje začiatky?

Prvé mesiace boli, a sú o veľkých výzvach, ktoré musí človek zvládnuť, avšak zatiaľ som sa stretol len so skvelým prístupom zo strany kolegov. S každou mojou otázkou mi veľmi ochotne pomohli.

Aká je, podľa teba, v KPMG firemná kultúra?

Páči sa mi hlavne to, že sa zamestnanci spolu stretávajú na rôznych akciách, či sú to športové, dobročinné alebo kultúrne podujatia. Atmosféra v práci je, aj vďaka tomu, uvoľnenejšia.

A aké sú tvoje kariérne plány?

Vidím, že kariérny rast je veľmi atraktívny a dosiahnuteľný. Nie je iba prísľub do budúcnosti, ako to býva v niektorých spoločnostiach, kde cieľ je v nedohľadne, v KPMG je to realita. Môj plán je samozrejme udržať sa v spoločnosti čo najdlhšie, časom byť dobrým manažérom a príkladom pre novonastúpených zamestnancov, neskôr posunúť svoje vedomosti ďalej a kariérne to dotiahnuť minimálne na Senior manažéra.

Tráviš s kolegami aj voľný čas?

Keďže som športový typ, tak sa s kolegami stretávame práve na rôznych športových aktivitách, nedávno sme reprezentovali KPMG na futbalovom turnaji, kde sme obsadili fantastické druhé miesto.

Čo je najviac cool na tvojej práci?

Podľa mňa možnosť vidieť do vnútra množstva rôznych spoločností a vidieť ako reálne fungujú.

Čo je pre teba aktuálne najväčšia výzva?

Najväčšia výzva je hlavne pochopiť celý proces a naučiť sa čo najviac. Tých informácií je pomerne veľa a tým že spoločnosti, ktorým vykonávame audit sú takmer všetky odlišné, tak chápať súvislosti medzi jednotlivými procesmi, je na začiatok náročnejšie. Stereotyp, s najväčšou pravdepodobnosťou, v tejto profesii nehrozí.

Ako oddychuješ?

Ešte stále študujem externe, takže veľa voľného času mi zaberie škola. Snažím sa venovať rodine a občas si zašportujem. Aktuálne sme s kolegami začali chodiť hrať hokej a hokejbal. Ale asi najväčší relax je doma v teple pri pozeraní seriálov/filmov.

 

MÁŠ OTÁZKY? SPÝTAJ SA NÁS!


NAŠE KOLEGYNE, KTORÉ STRETNEŠ NA POHOVORE

Jessica Garami

Talent Acquisition team

Jessica zastrešuje výber absolventov pre oddelenie Daní a Poradenstva.

Soňa Čuková

Talent Acquisition team

Soňa zastrešuje výber absolventov pre Audit.