Martina Blehová

Od 10-tich rokov aktívne hrala hádzanú a počas vysokej školy aj najvyššiu slovenskú ligu. Skĺbiť profesionálny šport so štúdiom na Fakulte ekonomiky a manažmentu v Nitre jej pomohol dobrý time management, ale nebola to jediná výhoda, ktorú jej kolektívny šport dal. Maťa je skvelou tímovou hráčkou, čo v KPMG momentálne využíva na pozícii Audit Senior 2.

blehova-martina

Ako sa začala tvoja kariéra v KPMG?

Tak, ako každý študent ekonomického smeru som vedela, čo je to veľká štvorka. Nikdy by mi ale nenapadlo, že aj ja raz budem jej súčasťou. Počas posledného roku môjho štúdia na vysokej škole prišla ponuka na stáž do KPMG na pozíciu Trainee a ja som sa rozhodla ju využiť. Kvôli Covidu som na stáž síce nikdy nenastúpila, ale keď sa situácia trochu ustálila, prišla ponuka z HR, či by som nechcela prejsť výberovým konaním priamo na pozíciu Audit Asistent 1. Od začiatku som mala veľmi dobrý pocit z ľudí, ktorí so mnou komunikovali a vedela som, že s takýmito ľuďmi chcem pracovať. Ponuku som rada využila a momentálne mám za sebou svoju druhú sezónu.

Prečo si sa rozhodla stať sa audítorkou?

Som tímový hráč a na práci audítora ma zaujalo, že audit je vlastne tímová práca. Na danej zákazke pracuje vždy tím ľudí, čo mi je veľmi blízke a v takomto prostredí sa cítim dobre. Tiež si myslím, že pre absolventa je táto práca ideálna. Mám možnosť spoznať rôzne spoločnosti, získavam prehľad o rôznych typoch biznisov, páči sa mi príležitosť porozumieť tomu ako fungujú. Toto považujem za veľkú výhodu v budúcej kariére.

Čo ti na začiatku pomohlo aklimatizovať sa vo firme?

Odpoveď je jednoznačná – ľudia. Nastupovala som v období pandémie, do režimu home-office, čo bolo pre aklimatizáciu nováčikov trochu ťažšie. Mala som ale šťastie na skvelých kolegov, ktorí mi nástup uľahčili.

Od roku 2021 sme prešli na hybridný model práce. Ako teraz vyzerá práca audítora?

Všetko záleží od klienta, na každej zákazke sa prispôsobujeme tomu, čo si klient želá. Niektorí preferujú, aby sme boli prítomní osobne a iní zase uprednostňujú audit na diaľku.
Myslím si, že v hybridnom modeli vieme fungovať veľmi efektívne a ako tímy sa vždy vieme dohodnúť tak, aby bol výsledok práce plnohodnotný a všetci sme boli na konci spokojní. Kombinácia home-office/office/návšteva klienta tiež pomáha zlepšiť work-life balance.

Keď spomínaš work-life balance, ako sa ti darí si ho udržať počas sezóny?

Priznám sa, že počas hlavnej sezóny je to celkom náročné, ale relaxom je pre mňa určite spánok a môj psík, ktorý mi vždy pomôže odbúrať prípadný stres z práce. Keď je voľnejšie, veľmi rada chodím do prírody a na výlety. No a samozrejme sú dni, kedy si rada pozriem dobrý film či seriál alebo si len tak užívam doma s rodinou.

Čo by si odkázala svojim budúcim kolegom?

Rozhodnutie pridať sa k nám je výber na istotu. Táto práca vie dať v krátkom čase veľmi veľa. Odkázala by som im, nech sú smelí a neboja sa pýtať starších a skúsenejších kolegov, lebo práve od nich sa dokážu naučiť najviac.

Uzavrieme náš rozhovor nejakým tvojim obľúbeným vtipom o audítoroch?

Mám taký zo života, že Ešte raz sa vyspíš a bude leto, čo by samo o sebe nebolo také vtipné, keby to nebolo povedané v októbri. ?

Kontakt

icon

Adresa

Dvořákovo nábrežie 10,
811 02 Bratislava

icon

Zastávky

Chatam Sófer,
Kráľovské údolie

icon

River park

-1. poschodie, návštevníci