Michaela Kropuchová

V KPMG pracuje od úspešného ukončenia štúdia na Ekonomickej fakulte Technickej univerzity v Košiciach. Siedmy rok pôsobí na oddelení auditu finančných inštitúcií so zameraním na poisťovne, aktuálne na pozícii Senior Manager. Úspech pre ňu znamená prácu vo firme, kde sa vidí spokojná a šťastná aj o niekoľko rokov. Na KPMG si váži najmä cenné skúsenosti, keďže už ako nováčik mohla pracovať s jednými z najlepších manažérov a partnerov v rámci firmy.

kropuchova-michaela

Ty a KPMG, ako ste sa dali „dokopy“? Čo ti je na firme najsympatickejšie?

Bol to osud, jediný pohovor, na ktorom som sa zúčastnila. So spoločnosťou som sa zoznámila na podujatí „Big 4 Day“, kde sa jednotlivé firmy Veľkej štvorky prezentujú, a zároveň predstavujú profesiu auditu. Prezentácia manažérov z KPMG, zhodou okolností z môjho budúceho oddelenia, ma oslovila najviac. Preto som sa rozhodla, že to vyskúšam práve tu. Aj pohovory ma uistili, že som si vybrala v správne. Od usmievavej Soničky z HR a celého HR oddelenia vôbec, cez sympatických manažérov až po charizmatického partnera. Po promóciách som už mala istú prácu, a teda moja jediná starosť bola užiť si leto.

Aký by bol tvoj recept na zvládnutie prvých týždňov v práci?

Snažila som sa čo najviac pozorovať svojich starších kolegov, od ktorých sa je čo učiť, pretože majú množstvo skúseností. Na začiatku bolo mnoho vecí pre mňa nových, ale veľmi rýchlo som sa do toho dostala a získala veľa informácií. Tie do seba postupne zapadli. Pomohli mi aj školenia našich manažérov a celkovo priateľská atmosféra na oddelení, kde nikto nemal problém zodpovedať moje otázky.

Aký si typ vo vzťahu k práci a kde vidíš svoju kariérnu budúcnosť?

Zodpovedný a spoľahlivý typ zamestnanca. Motivovaný výzvami. Snívam o práci, v ktorej bude možné skĺbiť zamestnanie s rodinou a voľným časom. Teda práca, ktorej podmienky mi umožnia venovať sa rodine, a zároveň budem stíhať udržať sa v biznise. Kariéra pre mňa tiež znamená prácu, ktorá ma baví a kde sa vidím aj o pár rokov neskôr. Zároveň je to práca, kde mám priestor na neustály rast a zlepšovanie sa, kde sa dokážem vždy niečo nové naučiť a dostane sa mi uznania. Podľa mňa KPMG ponúka takýto priestor a možnosti, ako sa zdokonaľovať a napredovať. Počas práce v KPMG môžem získať pracovné skúsenosti, ktoré sú na pracovnom trhu veľmi cenné a zvyšujú moje kvality.

Aké vlastnosti by mal mať podľa teba budúci člen tímu KPMG?

Vytrvalosť, túžbu vždy sa v niečom zlepšovať a pracovať na sebe, byť zanietený, mať prirodzenú autoritu, ale aj istú mieru pokory. Mať chuť hľadať nové príležitosti, klientov a udržiavať s nimi dobré vzťahy.

Tráviš so svojimi kolegami aj voľný čas?

Áno. Napríklad po každej sezóne si celé naše oddelenie vyrazí na výlet do prírody, či už na bicykloch alebo na turistiku. Aj počas roka sa snažíme si niekam vyraziť, aj napriek tomu, že toho času je menej.

Čo si na svojej práci najviac ceníš a čo je pre teba najväčšou výzvou?

Najviac si na svojej práci cením, že už ako asistent môžeš pracovať s manažérmi a partnerom a učiť sa priamo od nich. Počas celej doby v KPMG máš možnosť spolupracovať s odborníkmi na rôzne oblasti. Táto práca predstavuje rýchly profesionálny rast a získavanie skúseností. Aktuálne je pre mňa najväčšou výzvou zvládnuť aj nasledujúcu sezónu úspešne.

Na čo sa po dobre zvládnutej sezóne tešíš najviac? Pri akých aktivitách si najviac oddýchneš?

Najviac si užívam dovolenku počas letných mesiacov. A ako relaxujem? Spánok, spánok, spánok. Taktiež skúšam pravidelne chodiť na jogu a vzdušnú akrobaciu, učím sa taliančinu a občas to vymením za čítanie alebo dobrú turistiku.

Kontakt

icon

Adresa

Dvořákovo nábrežie 10,
811 02 Bratislava

icon

Zastávky

Chatam Sófer,
Kráľovské údolie

icon

River park

-1. poschodie, návštevníci