Monika Sojáková: Každý z nás tvorí kúsok skladačky

Monika pracuje popri štúdiu na pozícii Audit Trainee a príležitostne nahliadne aj do marketingu.

DSC_2714

Do kolektívu skvele zapadla, kolegovia sú jej v práci oporou a v súkromí priateľmi, s ktorými rada trávi svoj čas. Rada vybehne na nákupy či na kávičku, no energiu si dobíja aj na strelnici či na poľovačke. V rozhovore nám Monika ďalej prezradila, ako vidí svoju budúcnosť a prečo ju lákala práca v KPMG.

Aká je tvoja náplň práce, čo mu sa primárne venuješ?

Momentálne ukončujem prvú sezónu v KPMG, konkrétne na oddelení Commercial Audit 2. Nakoľko som študentkou posledného ročníka inžinierskeho stupňa, tak v KPMG pracujem na pozícii trainee. Takisto občas vypomáham pri marketingových aktivitách.

Čo ťa na tvojej práci najviac baví?

Na mojej práci ma napĺňa to, že nejde o monotónnu prácu, kde človek vypĺňa jeden Excel celú svoju pracovnú kariéru. Pracujeme tu na rôznorodých „workáčoch“, ktoré na seba nadväzujú. Vždy ma veľmi bavila matematika, a tak mi práca s číslami nie je cudzia. Mám možnosť pracovať s veľmi zaujímavými klientmi a nahliadnuť priamo do vnútra ich spoločností.

Nedá mi nespomenúť super kolektív, či už na našom, alebo aj na ostatných oddeleniach. Všetci si tu navzájom pomáhame. Nikdy som nemala pocit bezmocnosti či „hodenia do vody“. Všetci kolegovia, bez ohľadu na to, na akej pozícii sú, sú veľmi nápomocní. Človek sa tu nikdy necíti sám.

Aký je tvoj ideálny deň v práci?

Ideálny deň v práci u mňa začína čajíkom, bez ktorého si neviem predstaviť začiatok dňa. 🙂 Ale aj vtedy, ak sú v práci moji najbližší kolegovia, s ktorými si viem počas voľnej chvíle pokecať a zájsť do našej obľúbenej šalátovne na obed. Deň tak ubehne omnoho rýchlejšie. Z pracovného hľadiska je pre mňa ideálny deň vtedy, ak vypĺňanie a tvorenie „workáčov“ ide hladko a všetko sedí tak, ako má. Pozitívom pre mňa je, ak mi klient na otázky zaslané mailom odpovie ešte počas toho dňa, vtedy si poviem, že deň ide podľa mojich plánov.

Ako si dobíjaš baterky po ťažkom dni, čo ťa vie najviac nakopnúť?

Baterky dobíjam rôzne. Niekedy s kolegyňami chodíme po práci na lekcie jogy v meste, ktoré dokážu človeka úplne nabiť energiou do ďalšieho dňa. Iné dni si chodím po práci sadnúť s kamarátmi alebo s mojím priateľom na kávu či dobrú večeru a niekedy, ak mám na to počas školských povinností čas, moje dobíjanie bateriek končí pri dobrom seriáli alebo reality show. Ak som však doma vo svojom rodnom meste, trávim voľný čas prechádzkou v prírode, na poľovačke či strelnici, čo ma dokáže úplne nabiť energiou a prídem na iné myšlienky.

Ako vyzeral tvoj prvý deň v KPMG?

V prvý deň sme spolu s ďalšími novými trainees a A1-kami (pozn.: Asistent 1, audit) absolvovali rôzne školenia, či už celo-firemné, alebo priamo na oddelení, v rámci ktorých sme sa dozvedeli viac o práci a očakávaniach. Naučili sme sa prácu s rôznymi „workáčmi“ a dokonca sme si aj zasúťažili. Prvý deň bol naozaj super. Síce som mala strach, teda takú bežnú trému, keď človek nastupuje na nové miesto, ale nakoniec všetko dopadlo skvele a na prvé spoločné chvíle s kolegami môžem spomínať len pozitívne.

Prečo KPMG? Máš nejakú radu, ktorú by si odkázala svojim budúcim kolegom?

O KPMG som vedela už od strednej školy a bol to pre mňa jeden z cieľov v živote, stať sa súčasťou firmy. Svoje rozhodnutie neľutujem, nakoľko už teraz po prvej sezóne mi táto práca a kolektív dali naozaj veľa do budúcnosti, do môjho kariérneho života, ale aj mimo pracovného života.

Moja rada znie: buďte sami sebou, ukážte svoje dobré stránky, svoje skills a nehanbite sa ukázať svoju osobnosť. To vás robí výnimočnými! Výhodou, ak sa chystáte práve na oddelenie auditu, je byť tímovým hráčom, nakoľko audit je práca, pri ktorej každý jeden z nás tvorí kúsok skladačky.

Ak by si nerobila túto prácu, čo by si robila a prečo?

Myslím si, že by som pracovala v marketingovom sektore, nakoľko toto je jedna z mojich obľúbených tém. Baví ma vzdelávať sa v nej. Marketingovej téme som sa venovala aj vo svojej bakalárskej a momentálne aj vo svojej diplomovej práci.

Ak by si sa mala opísať 3 slovami, ktoré by to boli?

Cieľavedomá, kreatívna, empatická.

Keď si chceš urobiť radosť, aké tri veci urobíš ako prvé?

Určite rada skočím na nákupy, milujem objavovať nové kaviarne a tak sa inšpirovať do budúcna. Raz si chcem totiž otvoriť svoju vlastnú kaviareň.

Čo máš aktuálne rozčítané, prípadne aký film alebo seriál ťa v poslednom období nadchol?

Nakoľko som v poslednom ročníku, neostáva mi veľa voľného času na filmy či knihy. Teším sa ale, ako si prečítam fantasy knihu Štvrté krídlo a autobiografiu jednej mojej obľúbenej herečky. V knižnici mám naozaj veľa kníh, ktoré na mňa čakajú a už sa neviem dočkať, ako sa do nich po školskom zhone pustím. V poslednom období ma ale veľmi nadchli dva filmy, a to Duna 2 a Oppenheimer, nad ktorými premýšľam doteraz.

Ako by vyzerala tvoja dokonalá dovolenka?

Moja ideálna dovolenka je určite pri mori, v nejakej peknej exotickej destinácii, na Malorke či niekde v Taliansku s mojimi najbližšími.

Máš nejaký pracovný alebo osobný sen, ktorý by si si chcela splniť?

Ako som spomínala, môj osobný sen je otvoriť si popri práci vlastnú kaviareň. Tento sen sa so mnou nesie odmalička. Ďalší, taký menší sen, je stať sa súčasťou pedagogického zboru a vyučovať na vysokej škole manažment a marketing. Uvidíme však, ako sa život vyvinie po skončení školy. Tieto sny sú na mojej vision board niekoľko rokov a budem sa snažiť splniť si ich.

Kontakt

icon

Adresa

Dvořákovo nábrežie 10,
811 02 Bratislava

icon

Zastávky

Chatam Sófer,
Kráľovské údolie

icon

River park

-1. poschodie, návštevníci