Patrik Biroščák: Na práci audítora ma baví rozmanitosť

Verte či nie, aj práca na audite si vyžaduje kreativitu. Potvrdí vám to aj Patrik Biroščák, ktorý u nás začínal na pozícii Audit Trainee.

Patrik Biroscak

Momentálne pracuje na audite už na plný úväzok a svoju kariéru v KPMG plánuje dotiahnuť ďaleko. V práci získal okrem nových skúseností aj vzácne priateľstvá a jeho rada pre nováčikov znie jasne: hlavne buďte sami sebou.

Aká je tvoja pozícia v KPMG a čomu sa primárne venuješ?

V KPMG pracujem na audite finančných inštitúcií ako sú banky, pobočky bánk a správcovské spoločnosti. Začínal som v roku 2021 na pozícii Audit Trainee a o rok neskôr, po skončení štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave, v odbore Audítorstvo, som nastúpil už na plný úväzok. Od novembra 2023 som už zapísaný ako asistent štatutárneho audítora v Slovenskej komore audítorov.

Ako si zvládal prácu popri škole a akú výhodu ti priniesla táto skúsenosť pre začiatok tvojej kariéry hneď po škole?

Prvý rok bol pre mňa veľmi náročný, pretože som musel skĺbiť prácu, školu, skúšky a diplomovú prácu. Na druhej strane mi môj prvý rok dal veľa pozitív a určite mi dopomohol aj k štúdiu. Zároveň som už po škole vedel, čo ma v práci v audítorskej spoločnosti čaká a mal som tak plynulý presun na pozíciu Audit Assistant. Ak by som sa mal rozhodnúť znova, nič by som nezmenil, práve naopak, premýšľal by som nastúpiť na pozíciu Audit Trainee ešte skôr ako v poslednom roku na VŠ.

Čo ťa na tvojej práci najviac baví?

Na práci audítora ma baví predovšetkým rozmanitosť práce. Ku každému klientovi treba zvoliť individuálny prístup, čo znamená neustále učenie sa, získavanie nových skúseností a vyžaduje si tiež zapojenie kreativity.

Ako si dobíjaš baterky po ťažkom dni, čo ťa vie najviac nakopnúť?

Mimo práce sa rád venujem športu – aktívne v posilňovni alebo pri behu, aj pasívne ako vášnivý fanúšik. Okrem športu veľmi rád varím a sledujem rôzne programy o varení.

Čo máš najradšej na svojich kolegoch?

V KPMG sme jedna veľká rodina. Nie sú to pre mňa len kolegovia, ale sú to kamaráti, s ktorými sa vieme stretnúť a zabaviť sa aj mimo práce. V dnešnej dobe je vzácne si vytvoriť takéto priateľstvá s kolegami a som rád, že tu u nás sa vzájomne podporujeme a tým utužujeme nielen tím, ale aj priateľstvá.

Prečo KPMG? Máš nejakú radu, ktorú by si odkázal svojim budúcim kolegom?

Na KPMG sa mi páči najmä skvelý kolektív, aký som v inej práci nezažil. Všetci sú ochotní pomôcť a poradiť, a chcel by som pozdvihnúť aj komunikáciu s manažmentom spoločnosti. Pohovorov sa určite netreba báť, hoci vstupné testy dajú zabrať. No keď ich zvládnete, čaká vás príjemný rozhovor s manažérmi a partnermi. Hlavne buďte sami sebou.

Ak by si nerobil túto prácu, čo by si robil a prečo?

Mojim dlhoročným snom bolo vlastniť maličké bistro s dobrým jedlom a kávou. To bol môj plán, ak by mi nevyšla práca v audite. Aktuálne však tento plán dávam do úzadia a chcem naďalej napredovať vo svojej kariére v KPMG.

Ak by si sa mal opísať 3 slovami, ktoré by to boli?

Cieľavedomý, zodpovedný a precízny.

Keď si chceš urobiť radosť, aké tri veci urobíš ako prvé?

Idem na dobrú večeru, kúpim si niečo pekné na seba a letenky!

Čo máš aktuálne rozčítané, prípadne aký film alebo seriál ťa v poslednom období nadchol?

Momentálne nemám nič rozpozerané a ani rozčítané, ale mám rád filmy podľa skutočných udalostí, ideálne také, ktoré ma vedia namotivovať.

Ako by vyzerala tvoja dokonalá dovolenka?

Dokonalá dovolenka by mala pre mňa prinášať iné dobrodružstvá ako naháňanie sa za deadlinami. 🙂

Máš nejaký pracovný alebo osobný sen, ktorý by si si chcel splniť?

Nerád to nazývam snom, skôr cieľom. Mojim pracovným cieľom je samozrejme neustále napredovanie a keďže milujem cestovanie, tak by som si rád vyskúšal pracovnú stáž v niektorej inej KPMG office vo svete. A mojim osobným cieľom je aktuálne spoznať Južnú Ameriku a konkrétne vycestovať do Peru a možno Kolumbie a Bolívie.

Kontakt

icon

Adresa

Dvořákovo nábrežie 10,
811 02 Bratislava

icon

Zastávky

Chatam Sófer,
Kráľovské údolie

icon

River park

-1. poschodie, návštevníci