Marek Kudrna

Popri štúdiu na Ekonomickej univerzite v Bratislave pracoval tri roky na oddelení finančných služieb spoločnosti Mercedes-Benz. Po skončení školy nasledovalo ťažké rozhodnutie – ostať v zabehnutej práci s istým kariérnym postupom alebo sa vrhnúť do neznámych vôd? Zariskoval a životopis poslal do KPMG. Oplatilo sa a svoje rozhodnutie neľutuje. Aktuálne pracuje na oddelení komerčného auditu a zastáva pozíciu Supervisor.

Po skončení školy si mal istú prácu, no rozhodol si sa skúsiť
to v KPMG. Čo ťa ovplyvnilo?

Bolo to ťažké rozhodnutie keďže som pracoval v skvelom kolektíve a vedel som, čo ma čaká na pozícii na plný úväzok. Tušil som, že pracovať pre Veľkú štvorku bude výzva. Ovplyvnilo ma, že ako audítor získam veľa skúseností, budem mať možnosť pozrieť si rôzne typy biznisu. Začal som si robiť prieskum, ako to funguje v každej spoločnosti z Veľkej štvorky. KPMG malo najlepšie ohlasy v mojom okolí. Možno ma trocha ovplyvnilo aj to, že bývam asi 200 metrov od sídla KPMG. Ale vedel som, že aj tak budem veľa cestovať a väčšinu času budem mimo Bratislavy.

Ako si spomínaš na svoje pracovné začiatky?

Začínali sme školeniami a ACCA skúškami. Všetci nováčikovia boli počas prvého mesiaca stále spolu, takže sme mali dostatok času sa spoznať. Prišli prvé zákazky, prvé balenie a cestovanie – celý ten kolotoč sa rozbehol. Rozhovory starších kolegov s manažérmi niekedy zneli ako v cudzej reči. Našťastie časom sa všetko na človeka začalo lepiť.

Ako by si špecifikoval svoj vzťah k práci?

Som zanietený a prácu beriem vážne. Bol som pripravený, že musím niečo obetovať, aby som sa udržal. Záleží mi tiež na tom, ako vystupujem voči kolegom a ako ma kolegovia vnímajú.

KPMG je skvelý kariérny štart, kde sa vidíš v budúcnosti?

V blízkej budúcnosti v KPMG. Určite si chcem dokončiť ACCA skúšky a potom uvidím, aké budú možnosti. V dlhodobom horizonte by som chcel rozbehnúť nejaký vlastný biznis alebo pracovať v menšej firme s väčšou zodpovednosťou, ideálne na manažérskej/riaditeľskej pozícii. V každom prípade niekde, kde budem môcť zužitkovať to, čo sa v KPMG naučím.

Pre aký sektor si už pracoval a čo by si si ešte chcel vyskúšať?

Pracujem v sektore výrobných podnikov, klientov mám rôznych – veľkoobchody, podniky zamerané na prenájom nehnuteľností, zbrojársky alebo automobilový priemysel. Určite by som chcel skúsiť robiť audit nejakej lízingovej spoločnosti, keďže tam som začínal.

Čo považuješ na svojej práci za zaujímavé?

Jednoznačne prístup do výrobných hál rôznych podnikov. Nie každý má možnosť vidieť výrobné linky a samotnú výrobu v plnom prúde. Väčšinou sa s tým človek stretne na inventúrach, ktorých je v prvom roku dosť veľké množstvo. Počítať záchodové misy, zbrane a náboje je celkom zaujímavé.

Ako tráviš voľný čas mimo práce? Zúčastňuješ sa aktivít,
ktoré KMPG organizuje pre svojich zamestnancov?

Snažím sa pravidelne športovať. Zúčastňujem sa Bratislava ČSOB Maratónu – teda „štafetového behu“, aby som nepreháňal. Okrem tohto máme možnosť využívať športoviská, kam občas s kolegami zbehneme na squash alebo bedminton. Mimo práce trávim čas s priateľkou alebo kamarátmi. Relaxujem v kine alebo pri hudbe – pri nej dokáže človek veľmi dobre vypnúť.

MÁŠ OTÁZKY? SPÝTAJ SA NÁS!


NAŠE KOLEGYNE, KTORÉ STRETNEŠ NA POHOVORE

Jessica Thirringová

Recruiter

Jessica zastrešuje výber absolventov pre oddelenie Daní a Poradenstva.

Soňa Čuková

Recruiter

Soňa zastrešuje výber absolventov pre Audit.