Samuel Štuller

Do KPMG prišiel v roku 2020 ako čerstvý absolvent Masarykovej Univerzity v Brne, no časť svojho štúdia strávil na pobytoch v Kanade a Luxembursku. Aktuálne pracuje na daňovom oddelení na pozícii Tax Consultant 1. V minulosti jazdil slovenský pohár v alpskom lyžovaní a lyžovanie, spolu s horskou cyklistikou, je dodnes jeho srdcovkou.

stuller-samuel- Tax Junior Consultant 2

Čo do sveta daní prilákalo teba?

Moji dvaja najobľúbenejší pedagógovia na vysokej škole ma vyučovali daňové predmety a od toho bol len krôčik k bakalárke a diplomovke na túto tematiku. Počas ich prípravy som zistil, že ma (nielen) listovanie v daňových predpisoch baví a vedel by som si predstaviť to robiť za peniaze ?.

Popíšeš nám tvoju cestu do KPMG a v čom sa splnili tvoje očakávania?

Do KPMG som nastúpil ako čerstvý absolvent a hneď v prvom roku do tímu s veľmi náročnými zákazkami, ktorého členovia boli výborne zohratí. Na to, aby som zapadol do takejto partie, som musel ukázať vôľu pracovať a schopnosť rýchlo sa učiť. Začínal som s prekladom daňových dokumentov, dnes som v pozícii konzultanta na niekoľkých zákazkách, ktoré sám zastrešujem.

Naozaj dobrý deň v KPMG. Ako vyzerá?

Keď v lete s členmi môjho tímu v rámci Summer Short Fridays vytiahneme na obed bicykle a po okruhu na hrádzi dáme jedno orosené.

Čo ťa na tvojej práci najviac baví?

Najviac sa mi páči to, že moja práca je veľmi rôznorodá a málokedy upadne do rutiny. Pri každej novej výzve si ale môžem byť istý, že mi s ňou pomôžu úžasní kolegovia v mojom tíme.

Viackrát si spomenul skvelých kolegov, takže sú to ľudia, ktorí tvoria tú povestnú špeciálnu firemnú kultúru?

Určite áno. Keď s niečím potrebujem poradiť, môžem sa kedykoľvek opýtať – platí pravidlo žiadna otázka nie je hlúpa otázka. A mimo práce sa dokážeme parádne zabaviť na teambuildingoch.

Podelíš sa s nami o svoj naj moment v KPMG?

Môj naj moment bol hneď na začiatku, keď mi bolo oznámené, že si ma KPMG vybralo. Pamätám si, že som mal veľkú radosť, keď mi zavolali, že ma prijali. Napriek tomu, že som mal dohodnutých viacero pohovorov, KPMG bolo mojou prioritou.

Aké sú tvoje kariérne plány do budúcna?

Môj dlhodobejší cieľ je získať v práci čo najviac skúseností, rozšíriť si vedomosti a úspešne zložiť skúšky na daňového poradcu.

Chcel by si niečo odkázať svojim budúcim kolegom?

Ak hľadáte zaujímavé zamestnanie, máte radi výzvy a nerobí vám problém pracovať aj mimo „9-to-5“ KPMG je to pravé miesto pre vás.

O daniaroch existuje množstvo vtipov, máš svoj obľúbený?

Môj najobľúbenejší vtip je kreslený, ktorý už tradične pred Vianocami posiela môj Director celému oddeleniu. A ak sa chcete na ňom pobaviť aj vy, príďte medzi nás.

Kontakt

icon

Adresa

Dvořákovo nábrežie 10,
811 02 Bratislava

icon

Zastávky

Chatam Sófer,
Kráľovské údolie

icon

River park

-1. poschodie, návštevníci