Silvester Dulák

Po ukončení štúdia na Masarykovej univerzite, odbor financie, nastúpil do KPMG. Najskôr si vyskúšal českú pobočku v Prahe, rodinný život ho ale priviedol späť na Slovensko, kde od roku 2015 pôsobí na daňovom oddelení. Aktuálne pracuje ako Senior Tax Consultant a na plný uväzok sa venuje aj svojim dvom deťom.

Aké boli tvoje plány po skončení vysokej školy?

Počas magisterského štúdia celý môj život plynul od jednej príležitosti k druhej. Snažil som sa vybrať si z nich tie najlepšie a tak som prešiel z vysokoškolského štúdia v Brne na študijný pobyt do Norimbergu v Nemecku, pracovná príležitosť ma posunula do KPMG v Prahe a následne do KPMG v Bratislave, kde pôsobím dodnes.

Aká bola tvoja cesta do KPMG na Slovensku?

KPMG bolo partnerom mojej univerzity, príležitostne nám chodili prednášať odborníci z KPMG. S ponukou rôznych stáží a práce som sa stretával prakticky od nástupu na univerzitu. Ako študent som sa zapojil do daňovej súťaže, následne som dostal pozvánku na pohovor a na základe výsledkov pohovoru a súťaže som dostal ponuku absolvovať niekoľkodňovú stáž na daňovom oddelení KPMG ČR. Vybraným stážistom potom ponúkli pracovnú zmluvu. Do KPMG v Bratislave som sa presunul po rodinnom rozhodnutí vrátiť sa na Slovensko. Poslal som životopis, preverili si ma u českých kolegov a potom mi už len zavolali, že môžem nastúpiť 😊

Prečo si sa rozhodol pre KPMG?

Povedomie a reputácia Veľkej štvorky boli počas môjho štúdia veľmi vysoké. Väčšina absolventov daňových a auditných odborov chcela pracovať práve pre jednu z týchto spoločností. Preto, keď prišla príležitosť od KPMG, rozhodol som sa využiť ju a vyskúšať si túto prácu. Pred nástupom som o KPMG nevedel o nič viac ako o iných spoločnostiach Veľkej štvorky. KPMG si ma získalo postupne, a to predovšetkým skvelým kolektívom a takmer nekonečnými možnosťami profesijného aj osobnostného rozvoja.

Čo ti na začiatku pomohlo aklimatizovať sa vo firme?

Jednoznačne kolektív. Nastúpil som do skupiny rovesníkov, s ktorými sme si rýchlo našli spoločné témy. Postupne sme nadviazali osobnejšie, priateľské vzťahy, ktoré mi pomohli s riešením akýchkoľvek problémov.

Aká je v KPMG firemná kultúra?

V KPMG formálne neposielate email sami za seba, vždy sme to „my“. A našťastie, rovnako to funguje aj v skutočnosti. Takmer neustále diskutujeme, hľadáme spoločné riešenia, podporujeme sa, v tej správnej miere rozptyľujeme, pokiaľ je to potrebné. V KPMG si každý nájde človeka, na ktorého sa môže obrátiť a spoľahnúť. Vždy môžete povedať svoj názor a niekto vás vypočuje.

V čom spočíva tvoja práca?

Veľmi zjednodušene, staráme sa klientom (spoločnostiam aj fyzickým osobám) o ich dane – pripravujeme im daňové priznania, komunikujeme so správcom dane, zastupujeme ich pri daňových kontrolách, radíme im pri nastavení rôznych transakcií z daňového hľadiska, preverujeme spoločnosti, o ktorých kúpu majú záujem, a iné. Podieľam sa na každej z týchto činností a mnohých ďalších.

Ako by si popísal svojich najbližších kolegov a tím?

Náš kolektív tvoria ochotní a priateľskí ľudia. Je dôležité mať sa na koho obrátiť. Považujem ich za inteligentných, vytrvalých a pracovitých.

Čo si na svojej práci najviac ceníš a čo je pre teba aktuálne najväčšia výzva?

Na svojej práci si cením možnosť neustáleho vzdelávania a príležitosť podieľať sa na významných projektoch, o ktorých moji rodičia počujú iba v televízii. Aj keď sa to možno nezdá, moja práca mi tiež ponúka časovú flexibilitu. Len vďaka nej dokážem skĺbiť rodinný a pracovný život tak, aby ani jeden z nich netrpel na úkor toho druhého. A to je zároveň aj mojou najväčšou výzvou – time management a správne nastavenie work-life balance.

Ako oddychuješ a tráviš voľný čas?

Po pracovnom dni sa obvykle potrebujem unaviť fyzicky a naopak, zregenerovať myseľ. V tom prvom mi pomáhajú moje deti, rád sa tiež idem prebehnúť. Na psychickú únavu mi pomáha dobrá kniha, film alebo stolové hry.

 

 

 

MÁŠ OTÁZKY? SPÝTAJ SA NÁS!


NAŠE KOLEGYNE, KTORÉ STRETNEŠ NA POHOVORE

Jessica Garami

Talent Acquisition team

Jessica zastrešuje výber absolventov pre oddelenie Daní a Poradenstva.

Soňa Čuková

Talent Acquisition team

Soňa zastrešuje výber absolventov pre Audit.