Silvester Dulák

Po ukončení štúdia na Masarykovej univerzite, odbor financie, nastúpil do KPMG. Najskôr si vyskúšal českú pobočku v Prahe, rodinný život ho ale priviedol späť na Slovensko, kde od roku 2015 pôsobí na daňovom oddelení. Aktuálne pracuje ako Senior Tax Consultant a na plný uväzok sa venuje aj svojim dvom deťom.

textblock

Aké boli tvoje plány po skončení vysokej školy?

Počas magisterského štúdia celý môj život plynul od jednej príležitosti k druhej. Snažil som sa vybrať si z nich tie najlepšie a tak som prešiel z vysokoškolského štúdia v Brne na študijný pobyt do Norimbergu v Nemecku, pracovná príležitosť ma posunula do KPMG v Prahe a následne do KPMG v Bratislave, kde pôsobím dodnes.

Aká bola tvoja cesta do KPMG na Slovensku?

KPMG bolo partnerom mojej univerzity, príležitostne nám chodili prednášať odborníci z KPMG. S ponukou rôznych stáží a práce som sa stretával prakticky od nástupu na univerzitu. Ako študent som sa zapojil do daňovej súťaže, následne som dostal pozvánku na pohovor a na základe výsledkov pohovoru a súťaže som dostal ponuku absolvovať niekoľkodňovú stáž na daňovom oddelení KPMG ČR. Vybraným stážistom potom ponúkli pracovnú zmluvu. Do KPMG v Bratislave som sa presunul po rodinnom rozhodnutí vrátiť sa na Slovensko. Poslal som životopis, preverili si ma u českých kolegov a potom mi už len zavolali, že môžem nastúpiť

Prečo si sa rozhodol pre KPMG?

Povedomie a reputácia Veľkej štvorky boli počas môjho štúdia veľmi vysoké. Väčšina absolventov daňových a auditných odborov chcela pracovať práve pre jednu z týchto spoločností. Preto, keď prišla príležitosť od KPMG, rozhodol som sa využiť ju a vyskúšať si túto prácu. Pred nástupom som o KPMG nevedel o nič viac ako o iných spoločnostiach Veľkej štvorky. KPMG si ma získalo postupne, a to predovšetkým skvelým kolektívom a takmer nekonečnými možnosťami profesijného aj osobnostného rozvoja.

Čo ti na začiatku pomohlo aklimatizovať sa vo firme?

Jednoznačne kolektív. Nastúpil som do skupiny rovesníkov, s ktorými sme si rýchlo našli spoločné témy. Postupne sme nadviazali osobnejšie, priateľské vzťahy, ktoré mi pomohli s riešením akýchkoľvek problémov.

Aká je v KPMG firemná kultúra?

V KPMG formálne neposielate email sami za seba, vždy sme to „my“. A našťastie, rovnako to funguje aj v skutočnosti. Takmer neustále diskutujeme, hľadáme spoločné riešenia, podporujeme sa, v tej správnej miere rozptyľujeme, pokiaľ je to potrebné. V KPMG si každý nájde človeka, na ktorého sa môže obrátiť a spoľahnúť. Vždy môžete povedať svoj názor a niekto vás vypočuje.

Kontakt

icon

Adresa

Dvořákovo nábrežie 10,
811 02 Bratislava

icon

Zastávky

Chatam Sófer,
Kráľovské údolie

icon

River park

-1. poschodie, návštevníci