Štefan Karšay

Po ukončení štúdia na Paneurópskej škole v Bratislave pracoval v rodinnej firme, ale rozhodol sa skúsiť to vo vodách Veľkej štvorky. Pre KPMG pracuje od roku 2013, v súčasnosti na pozícii Senior Manager na oddelení auditu finančných inštitúcií. Náročné začiatky nováčika zvládol s pomocou skvelého kolektívu a ochoty zo strany kolegov. Je ženatý a má tri malé deti, ktorým venuje všetok svoj voľný čas.

karsay_stefan_0026-1-e1556036037939

Po škole si pracoval v rodinnej firme, prečo si sa rozhodol uchádzal sa o prácu v KPMG?

O KPMG som začal premýšľať po rozhovoroch so spolužiakmi, ktorí do firiem Veľkej štvorky nastúpili hneď po škole. Chcel som skúsiť niečo nové, hlavne pracovať na veľkých projektoch. A naša firma bola skôr z tých menších, skúšali sme rozbiehať nové projekty, ale často nebolo v našich silách konkurovať hráčom na trhu.

Čím si ťa KPMG získalo?

Zavážili spomínané referencie spolužiakov. A keďže som sa rozhodol ísť pracovať do auditu, prihlásil som sa do všetkých štyroch spoločností Veľkej štvorky a do KPMG ma vzali. Do niektorých som už potom nešiel ani na pohovor.

Aké boli začiatky?

Všetci noví zamestnanci najskôr absolvovali množstvo úvodných školení, ktoré trvali asi mesiac. Neskôr sme sa už dostali na oddelenie, kde nám kolegovia porozprávali, čo nás čaká na zákazkách, na ktoré sme boli pridelení. Práca bola naozaj náročná, ale nie nezvládnuteľná. Navyše starší kolegovia vždy radi pomohli. Skvelý kolektív a ochota zo strany kolegov všetko veľmi uľahčovali.

Ako si ty predstavuješ úspešnú kariéru?

Za úspešnú kariéru môže človek považovať to, keď robí niečo, čo má rád a čo ho baví. A keď môže za sebou vidieť, čo všetko dokázal, všetky tie dobré výsledky. Mám šťastie, že mňa moja práca napĺňa.

Kde sa vidíš v budúcnosti?

V KPMG samozrejme  Myslím, že oblasť auditu mi úplne vyhovuje. Možno by som rád skúsil niečo iné v oblasti financií, prípadne raz v budúcnosti podnikal.

Ako sa ti darí zosúladiť kariéru a rodinu?

Snažím sa chodiť radšej skôr do práce, a keď prídem večer domov, tak sa venujem iba rodine. Počítač sa snažím večer neotvárať, aj keď nie vždy sa to dá. Popravde, okrem času v práci a občasných „teambuildingov“, netrávim veľa času s kolegami. To však nemení nič na tom, že s nimi mám vynikajúce vzťahy.

Čo si na svojej práci najviac ceníš a čo je pre teba aktuálne najväčšia výzva?

Na mojom zamestnaní ma veľmi baví, že som sa vďaka nemu dostal k práci na veľkých projektoch, naučil sa neskutočné množstvo nových vecí a stretávam sa v nej s ľuďmi, ktorých si veľmi vážim. Veľkou výzvou je organizácia času a jednotlivých úloh, keďže úloh je v krátkom čase veľa a bez dobrej organizácie je to takmer nemožné.

Ako relaxuješ?

Rád varím pre moju rodinu. Pritom si zároveň aj veľmi dobre prečistím hlavu.

Kontakt

icon

Adresa

Dvořákovo nábrežie 10,
811 02 Bratislava

icon

Zastávky

Chatam Sófer,
Kráľovské údolie

icon

River park

-1. poschodie, návštevníci