Veronika Horniaková

Svoje štúdium ukončila doktorantským titulom. Získané vedomosti z oboru naďalej odovzdáva študentom a pomáha im tak lepšie sa pripraviť na pracovné prostredie na trhu. V KPMG pôsobí na pozícii Senior Consultant od roku 2018 na oddelení Risk Consulting.

KTK_0043

Aké boli tvoje plány po skončení vysokej školy?

Robiť zmysluplnú prácu a neprestať sa zdokonaľovať. V podstate som ukončila vysokú školu minulý rok, keď som úspešne obhájila svoju dizertačnú prácu. A nakoľko som už popri škole pracovala, veľmi som si ani neuvedomila, kedy to obdobie skončilo. Jediná zmena bola to, že som mala zrazu trochu viac voľného času ?

Čím si ťa KPMG získalo?

Pre mňa to boli ľudia. Novovznikajúci tím, ale aj kolegovia z ostatných oddelení. Kolektív a kultúra spoločnosti je to, čo ju v mnohých ohľadoch odlišuje od ostatných. A hlavne to, že tu môžem využívať svoj potenciál naplno a rozvíjať sa vo viacerých oblastiach. Naozaj, v tomto je consulting úžasný, že môžeme naše skúsenosti posúvať ďalej. Pracovať s nimi, a tak vytvárať novú, pridanú hodnotu.

Čo ti na začiatku pomohlo aklimatizovať sa vo firme?

S rešpektom som pristupovala ku značke, ktorú budem reprezentovať a to, aby som to robila najlepšie ako viem. S tým mi však pomáhali aj moji kolegovia, ktorí sú už oveľa skúsenejší v oblasti consultingu.

Aká je v KPMG, podľa teba, firemná kultúra?

Kultúra a aj pracovná atmosféra sú výborné. Platí tu politika otvorených dverí, tykáme si dokonca aj s partnermi spoločnosti. To všetko vytvára otvorenejší a kolegiálnejší prístup k práci.

V čom spočíva tvoja práca?

Momentálne pôsobím na pozícií Senior Consultant pre oblasť riadenia rizík. Pod týmto sa toho skrýva veľa ? Keďže riadenie rizík je veľmi komplexné a spadá sem niekoľko oblastí, v jednoduchosti to znamená, že pomáhame našim klientom predchádzať rôznym neželaným vplyvom na ich biznis. Napríklad v oblasti kybernetickej bezpečnosti, regulácií alebo riadenia projektov. Popri mojej pracovnej náplni sa venujem aj lektorovaniu kurzov na Ekonomickej univerzite. Znalosti, ktoré som doteraz získala, sa snažím ďalej podávať študentom a tak im priblížiť pracovnú realitu.

Aký je tvoj vzťah k práci a kariérne plány?

Moju prácu robím veľmi rada a aj vzťah k nej je veľmi pozitívny. Som nesmierne vďačná, že môžem robiť to, čo ma baví a hlavne posúva ďalej. Viem, v ktorých oblastiach som dobrá a tiež ktorými sa chcem zaoberať aj naďalej, vzdelávať sa a nepolavovať. V najbližších rokoch, moje kariérne plány, budú o zvyšovaní si profesionálnej kvalifikácie.

Ako by si popísala svojich najbližších kolegov v tíme?

Skvelí, perfektní ľudia v tom, čo robia. A to bez rozdielu, či len začínajú alebo pôsobia v praxi už mnoho rokov. Keď vidím kolegov, ktorí sú odo mňa mladší, veľmi si na nich cením ich zodpovedný prístup k práci a snahu posúvať sa ďalej. Od tých skúsenejších sa snažím zúžitkovať všetky rady, ktoré od nich získavam. Projekty vždy dodávame ako tím. Je to naše spoločné know-how a prispievame k tomu každý jeden a v tom je zmysel našej práce.

Aký si typ, pokiaľ ide o prácu, v čom si dobrá?

Mám svoju prácu rada a od toho sa to asi všetko odvíja. Keď robíte niečo s radosťou a zanietením, mnohokrát vám to nepríde ani ako práca. Rada si prácu rozdeľujem na menšie časti a snažím sa ich dobre rozplánovať. Dobré meno spoločnosti sa snažím šíriť ako v škole, tak aj v rámci občianskeho združenia itSMF, ktorého sme členom a kde KPMG zastupujem.

Ako oddychuješ a tráviš voľný čas?

Neobsedím na mieste. Posledné roky hrávam golf, ktorý je sám o sebe časovo náročný, ale úžasný šport. Je to šport náročný na kondičku, presnosť a najmä trpezlivosť. Spája sa v ňom ako fyzický, tak aj mentálny aspekt. Na ihrisku vždy vypnem od všetkých povinností a sústredím sa jedine na hru. A vždy mám o to väčšiu radosť, ak okrem času stráveného v krásnej prírode, strávim čas s kamarátmi, ktorí majú podobné hobby ?

Kontakt

icon

Adresa

Dvořákovo nábrežie 10,
811 02 Bratislava

icon

Zastávky

Chatam Sófer,
Kráľovské údolie

icon

River park

-1. poschodie, návštevníci