Alžbeta Špitová

Od útleho detstva sa chcela stať profesionálnou tenistkou, nakoniec sa však rozhodla pre štúdium práva na Univerzite Komenského v Bratislave. Práca Senior Legal Consultanta v KPMG je jej prvým zamestnaním na plný uväzok a skúsenosti, ktoré tu zbiera, si nevie vynachváliť .

spitova-alzbeta

Kde si prvý raz počula o KPMG a aká bola tvoja cesta k pracovnej zmluve?

Asi v treťom ročníku na vysokej škole som sa na internete dostala k propagačnému videu KPMG, následne som si preštudovala aj webstránku. Zaujalo ma najmä prepojenie daňového a právneho poradenstva. Od toho momentu som chcela pracovať na mieste, kde sa tvoria rady pre klientov nielen z právneho, ale aj z daňového hľadiska. Bola som nadšená keď som zistila, že KPMG hľadá posilu do svojho právneho tímu práve v čase, kedy som si začala hľadať prácu. Následne sa všetko rozbehlo pomerne rýchlo, od odoslania životopisu, cez vyplnenie testov až po pozvánku na pracovný pohovor. Veľmi si ma získalo, že počas pracovného pohovoru s partnerom som zistila, že som motivačný list neposielala len tak, ale videla som, že si ho prečítal a zaujala som ho tým, aká som, ako vnímam veci a vedel naň plynule nadviazať počas rozhovoru.

Čím si ťa ešte KPMG získalo?

Na KPMG sa mi najviac páčilo promptné konanie ľudí, s ktorými som prišla do kontaktu, ešte pred podpísaním pracovnej zmluvy. Pri KPMG som naozaj nemala pocit, že sa uchádzam o prácu vo firme v ktorej všetko trvá dlho.

Ako hodnotíš svoje začiatky?

Začiatky boli veľmi vtipné ?  Nemohla som sa dočkať kedy už konečne budem pracovať na veľkých projektoch. Chcela som urýchliť plynutie času, aby som sa, čím skôr, cítila zabehnutá v novom prostredí. Keď prišla prvá vážna úloha, nebola som ešte naučená „vypnúť“ hlavu a premýšľala som nad prácou aj počas spánku. Našťastie, mala som už predošlé pracovné skúsenosti z odvetvia práva, a vďaka nim som sa veľa vecí nemusela učiť úplne od začiatku.

Čo ti pomohlo aklimatizovať sa vo firme?

Pozitívne som vnímala fakt, že KPMG pre mňa nebolo úplne neznáme prostredie, v ktorom by som nikoho nepoznala, ale stala som sa kolegyňou mojich dvoch spolužiakov z vysokej školy. Práve oni , ale aj bezprostrednosť všetkých ostatných kolegov vo firme mi pomohli cítiť sa plnohodnotným členom tímu hneď od začiatku.

Aká je, podľa teba, v KPMG pracovná atmosféra?

Pracovné nasadenie je v KPMG priamo úmerné ambíciám tejto firmy. Mne osobne sa najlepšie pracuje v prostredí, ktoré je plné ľudí, intenzívne sa venujúcich svojej práci a sústredených na dosiahnutie svojho cieľa. K firemnej kultúre patria aj voľnočasové aktivity. Som rada že som sa vďaka mojim kolegom a tejto firme prvý krát zažila atmosféru maratónu alebo ako dobrovoľníčka som prispela k revitalizácii kalvárii v Banskej Štiavnici.

V čom spočíva tvoja práca?

Ja sa venujem najviac pracovnému a obchodnému právu. Moja práca spočíva v príprave pracovných zmlúv, interných predpisov zamestnávateľa, právneho poradenstva v oblasti hromadného prepúšťania a všeobecne – hľadaní odpovedí na akékoľvek otázky, ktoré prídu od klienta z oblasti pracovného práva. V oblasti obchodného práva je to napríklad príprava rôznych korporátnych rozhodnutí, potrebných pre riadne fungovanie obchodných spoločností alebo príprava zmlúv o predaji obchodného podielu, časti podniku a podobne.

Máš nejaký svoj pracovný rituál?

Mojím každodenným ranným rituálom je káva, bez nej si začiatok pracovného dňa ani neviem predstaviť ? Až po tom som psychicky pripravená naplno sa sústrediť na prácu.

Aké sú tvoje kariérne plány?

Som pomerne krátko po škole, preto sa snažím venovať čo najviac času naberaniu nových skúseností z praxe. Mojím najbližším kariérnym plánom sú advokátske skúšky. Hoci mám pred sebou ešte minimálne 2 roky povinnej praxe, čas beží ako voda, a preto sa na tento cieľ sústredím každý deň a snažím sa každý deň naučiť niečo nové.

Tráviš s kolegami aj voľný čas?

Som hrdá na to, že väčšinu svojich kolegov môžem nazvať aj kamarátmi. Zvykneme ísť po práci na drink, pozerať zápasy majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji alebo si zahrať squash. Veľmi dobre navzájom spolupracujeme samozrejme aj v práci. Vieme si vzájomne pomôcť a dopĺňať sa ako tím.

Aký si typ, pokiaľ ide o prácu, v čom si dobrá?

Myslím že som dobrá v organizovanosti, svoje úlohy sa snažím usporiadať si tak, aby som ich stihla odovzdať v požadovaný deň.

Ako oddychuješ a tráviš voľný čas?

Najradšej oddychujem pri športe, v posilňovni alebo pri filme. V zime je to najčastejšie lyžovanie, v lete tenis a bicykel.

Kontakt

icon

Adresa

Dvořákovo nábrežie 10,
811 02 Bratislava

icon

Zastávky

Chatam Sófer,
Kráľovské údolie

icon

River park

-1. poschodie, návštevníci