Anton Meško

Do košickej pobočky KPMG nastúpil v roku 2019, hneď po ukončení štúdia na Technickej univerzite v Košiciach. Aktuálne pracuje na pozícii Senior 2 Audítor, ale ako hovorí, jeho cesta nekončí, lebo v KPMG ho to naozaj baví. Tonyho vášňou sú čísla a všetky oblasti, v ktorých čísla dominujú. Miluje matematiku, ekonomiku aj štatistiku.

anton-mesko

Aké boli tvoje plány po skončení vysokej školy a prečo „vyhralo“ KPMG?

Už počas vysokej školy som vedel, že k auditu smerujem. Po jej skončení teda zostala len otázka, ktorá firma z Big 4 to bude. Priznám sa, že hneď prvú pracovnú ponuku som videl od KPMG, tak som neváhal a skúsil som. Hoci som absolvoval viac pracovných pohovorov, KPMG ma kvôli svojej kultúre, možnostiam kariérneho rastu a rôznym iným benefitom oslovilo najviac.

Pracuješ v košickej pobočke, ako tam vyzerá typický deň audítora?

Košická pobočka je menšia ako bratislavská, aktuálne nás je niečo cez 30 a stále sa rozrastáme. Keďže ako audítori pracujeme hlavne v tímoch, veľmi pomáha, keď sme aj dobrý kolektív. A v Košiciach sme naozaj skvelá partia. Čo sa týka klientov, tých máme prevažne z automotive a energetického sektoru. Po pandémii sme prešli na hybridný model práce, čo v praxi znamená, že 3 dni v týždni sme u klienta alebo v kancelárii a 2 dni pracujeme z domu.

Čo ťa na tvojej práci najviac baví a prináša ti najväčšiu radosť?

Milujem prácu s číslami a to ma na audite baví najviac. A ak poznáte seriál „How it’s made“, tak audit a konkrétne naše návštevy u klienta sú presne o tom. Vidieť, ako rôzne firmy z rôznych sektorov fungujú a ako to vyzerá v ich „zákulisí“ je pre mňa veľmi zaujímavé. Verím, že tieto skúsenosti budem vedieť uplatniť aj vo svojej budúcej kariére. Okrem toho spoznávame veľa nových ľudí, čo tiež vie byť veľmi inšpiratívne.

Podelíš sa s nami o naj moment v KPMG?

Nikdy nezabudnem na moju úplne prvú inventúru. Vonku pršalo, príšerne fúkalo a nás čakala inventúra kôp bentonitu, ílu a podobných hornín. Dron sme nemali, všetko sme merali pásmom alebo sme si to museli odkrokovať. Nezabudnuteľná skúsenosť ?.
No a skvelých zážitkov s kolegami zo spoločných akcií je fakt veľa. Treba k nám prísť a vyskúšať.

Hovorí sa, že KPMG má špeciálnu firemnú kultúru. Ako by si ju opísal?

Pre mňa je to hlavne skvelý kolektív ľudí, ktorí sa na seba môžu spoľahnúť a sú ochotní si kedykoľvek navzájom pomôcť. Vždy, aj v tých najťažších chvíľach, sa je o koho oprieť.
Taktiež naše vzťahy s klientmi sú veľa krát až na priateľskej úrovni. Klienti vedia, že našou prioritou je im pomôcť, aby bolo všetko tak, ako má byť. Naša spolupráca vie byť potom veľmi príjemná.

Ako sa ti darí udržať work-life balance?

Balans sa snažím udržiavať hlavne športovými aktivitami – behám, hrám futbal, v zime lyžujem. Počas hlavnej sezóny je ťažšie nájsť si na takéto veci čas, ale vieme si to vynahradiť v iných častiach roka. A nakoniec, odreagovať sa dá aj pri sledovaní športu a napríklad takú olympiádu v hokeji pozeráme popri práci v office. A keďže sa rád socializujem, všetky chaty, párty a akékoľvek teambulidingové aktivity sú pre mňa tiež veľkým relaxom.

Je niečo, čo by si chcel odkázať svojim budúcim kolegom?

Odkázal by som im, že usilovnosť a pracovitosť bude vždy odmenená.

Kontakt

icon

Adresa

Dvořákovo nábrežie 10,
811 02 Bratislava

icon

Zastávky

Chatam Sófer,
Kráľovské údolie

icon

River park

-1. poschodie, návštevníci