Kristína Šulajová

Odbor daňovníctvo a daňové poradenstvo študovala na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Do KPMG nastúpila ešte počas štúdia ako Trainee a po troch rokoch, s čerstvým diplomom, plynule prešla na plný úväzok. Vďaka skúsenostiam, ktoré získala počas štúdia si hneď v prvom roku plného úväzku prešla tým, čo voláme „dvojité povýšenie“. Dnes pracuje na pozícii Tax Senior Consultant a medzi kolegami je známa tým, že má prehľad vždy o všetkom.

sulajova-kristina- Tax Consultant 2

Prečo si sa rozhodla pre svet daní?

Vždy ma bavili čísla. Titul bakalár som získala v odbore FBI (financie, bankovníctvo, investovanie), čo je skôr všeobecný odbor, ktorý ponúka možnosť vybrať si špecializáciu neskôr, napr. všeobecné financie, bankovníctvo alebo daňovníctvo. Počas mojej praxe v KPMG som sa presvedčila, že práve dane sú smer, ktorým sa chcem uberať. Výber mojej špecializácie bol teda v čase podávania prihlášky na inžinierske štúdium už jasný.

Začiatky v novom zamestnaní so sebou prinášajú viaceré výzvy. Čo tebe pomohlo aklimatizovať sa vo firme?

Určite kolegovia. Začínala som na účtovnom oddelení, kde sme mali super kolektív. Dnes už síce spolu nepracujeme, ale super vzťahy nám vydržali a stále sa pravidelne stretávame.

Ako vyzerá typický deň daňového konzultanta v KPMG?

Každý deň je iný, naša práca má od stereotypu veľmi ďaleko. Po covidovom home-office období je hybridný model príjemnou zmenou a to, ako ktorý deň vyzerá, sa líši aj podľa toho, či som v kancelárii, doma alebo u klienta. V kancelárii využívam možnosť riešiť zákazky a klientské záležitosti priamo s kolegami, lebo osobná interakcia komunikáciu zjednodušuje aj zefektívňuje. Doma sa sústredím na písanie stanovísk alebo vypracovávanie kalkulácií. Fyzické návštevy klientov sú vždy vítanou zmenou.
Bez ohľadu na to, kde trávim svoj pracovný deň, vždy ho začínam dobrou rannou kávou.

Každoročne v našom internom prieskume okolo 95% ľudí uvádza, že je hrdých na to, že pracuje pre KPMG. Máš tip čím to je?

Myslím si, že je to možnosťou pracovať pre medzinárodne uznávanú značku, ktorú z mojej skúsenosti poznajú a evidujú aj ľudia, ktorí sa pohybujú aj mimo finančnej oblasti. Už ako trainees sme boli hrdí na to, že môžeme pracovať pre spoločnosť, ktorá chodí na našu univerzitu prednášať a že ľudia, ktorí prednášajú sú našimi kolegami.

Čo ťa na živote v KPMG najviac baví?

Medzi kolegami som si našla niekoľko ľudí, ktorí sa stali mojimi kamarátmi aj v súkromnom živote. Naše ranné kávy v kuchynke, spoločné obedy aj posedenia po práci sú už tradíciou. Zároveň vieme, že vždy sa na seba môžeme obrátiť či už s potrebou poradiť sa alebo len na chvíľu „vypnúť“. A keď máme toho veľa, tak vieme, že v tom množstve práce „nie sme sami“.

Ako oddychuješ/relaxuješ?

Mám veľmi rada cestovanie a napríklad naše letné krátke piatky sú pre mňa vždy možnosťou ako stráviť predĺžené víkendy na Slovensku alebo v zahraničí. Mojim ďalším relaxom je nakupovanie, pri ktorom dokážem naozaj vypnúť. Rada oddychujem pri filmoch a seriáloch aj počas posedení s partiou.

Počuli sme, že vaše teambuildingy sú legendárne. Počuli sme dobre?

Naše teambuldingy sú super, vždy sa všetci na ne tešíme. Ako sa hovorí, lepšie je raz vidieť ako sto krát počuť, určite odporúčam zažiť.

Chcela by si niečo odkázať svojim budúcim kolegom?

Ak ich zaujímajú dane, chcú sa za krátky čas toho veľa naučiť a ako bonus spoznať super kolegov, potom je KPMG jednoznačne pre nich. Výmenou za vedomosti však firma očakáva zodpovedný prístup k práci a ochotu na sebe pracovať.

Kontakt

icon

Adresa

Dvořákovo nábrežie 10,
811 02 Bratislava

icon

Zastávky

Chatam Sófer,
Kráľovské údolie

icon

River park

-1. poschodie, návštevníci