Marieta Régi Bálint

Na Univerzite Komenského v Bratislave študovala finančný a strategický manažment. Dva týždne po skončení školy nastúpila na pozíciu analytika na oddelenie transakčného poradenstva v KPMG, kde dnes pôsobí ako manažérka. V práci má mnoho priateľov a vďačí jej za množstvo cenných kontaktov a skúseností.

Regi-Balint_marieta_0059-1-e1556035595902

Ako si sa po škole rozhodovala, ktorým smerom sa kariérne vyberieš?

Bola to veľmi jednoduchá voľba z rôznych dôvodov. Prvým a rozhodujúcim faktorom bola téma diplomovej práce, ktorej som sa venovala oblasti fúzií a akvizícií. Po druhé, KPMG v tom čase ako jediné z Veľkej štvorky obsadzovalo pozíciu na oddelení transakčného poradenstva pre čerstvých absolventov.

Čím si ťa KPMG získalo?

Popri dobrom renomé a zaujímavej pracovnej ponuke ma oslovila priateľská a bezprostredná atmosféra, ktorú som do určitej miery zažila hneď počas prijímacieho pohovoru. Pamätám si, ako sa ma snažili na pohovore moji súčasní kolegovia naviesť k správnej odpovedi, keď som si nevedela dať rady.

V čom spočíva tvoja práca?

Náš tím pod vedením partnera Stana Šumského poskytuje širokú škálu služieb. Od transakčného poradenstva na strane predávajúceho či kupujúceho, cez oceňovanie podnikov a vypracovanie znaleckých posudkov, až po asistenciu pri refinancovaní podnikov.

Ako hodnotíš svoje začiatky?

Bolo to naozaj náročné obdobie tak z časového hľadiska, ako aj z hľadiska vedomostí, ktoré som potrebovala získať. Štúdium poskytlo dobrý základ, ale v praxi fungujú veci často odlišne a hlavne komplexnejšie. Potrebovala som sa naučiť požadovanú formu a kvalitu výstupov, spôsob komunikácie interne aj navonok voči klientom či investorom. A tiež manažovanie pracovného času.

Aký je tvoj vzťah k práci a kariérne plány?

Som na seba veľmi prísna a kritická. Snažím sa svoju prácu odviesť zodpovedne a neustále sa zlepšovať. Zvyčajne si nerobím plány do budúcnosti a žijem skôr pre okamih. Prácou snov by bolo pracovať tak štyri hodiny denne niekde s výhľadom na oceán s kokteilom v ruke a následne si užiť slnko na pláži.

Je tvoja práca rozmanitá?

Áno, najradšej na nej mám práve tento aspekt. Na oddelení transakčného poradenstva je možné robiť na projektoch z rôznych odvetví, veľkostí a charakteru. A tiež sa zoznámiť so zaujímavými a šikovnými ľuďmi zo Slovenska aj zahraničia. Osobne som bola zapojená do projektov v potravinárskom priemysle, poľnohospodárstve, v oblasti nehnuteľností či v energetike. Postupne sa mi skúsenosti prepájajú a navzájom dopĺňajú.

Tráviš s kolegami aj voľný čas?

Určite áno, na oddelení máme veľmi dobré vzťahy. Aj mimo pracovných „teambuildingov“ často organizujeme spoločné akcie v podobe večerných či narodeninových posedení alebo výletov. Naposledy sme sa s kolegyňami vybrali na predĺžený víkend za kamarátkou, bývalou kolegyňou, ktorá bola v tom čase zamestnaná v KPMG vo Varšave.

Čo je najviac cool na tvojej práci?

Že máme v tíme viac mužov ako žien  A tiež pridaná hodnota, ktorú v našej práci vidím. A to nielen pre klienta, ale často aj pre širšiu spoločnosť.

Ako oddychuješ?

Väčšinou preferujem formu aktívneho relaxu v podobe rôznych športových aktivít a výletov spolu s priateľom či kamarátmi. Oddych a pohodlie si najviac užívam s rodinou doma.

Kontakt

icon

Adresa

Dvořákovo nábrežie 10,
811 02 Bratislava

icon

Zastávky

Chatam Sófer,
Kráľovské údolie

icon

River park

-1. poschodie, návštevníci