Quynh Anh Nguyen Thi

Študovala v Dánsku, titul MSc. získala z Economics and Business Administration na Aarhus University a v KPMG aktuálne pracuje na pozícii Audítor Assistant Manager. Quynh Anh alebo medzi kolegami Katka, je Vietnamka žijúca na Slovensku spoločne s ruským modrým kocúrom Nerom, ktorý má poľské korene a narodil sa v Rakúsku. Hovorí o sebe, že je veľký jedák a deficit ryže či nedostatok „phočka“ cíti už po týždni.

nguyen-thi-katarina

Tvoja prvá skúsenosť s KPMG bola už počas štúdia na vysokej škole…

Áno, súčasťou môjho študijného programu bola možnosť stáže. Všetko som si zariadila tak, aby som jej mohla venovať celý piaty ročník, získať čo najviac skúseností a zlepšiť tak svoje pracovné možnosti ešte pred ukončením školy. Videla som ponuku do KPMG Slovensko, poslala svoj životopis a v lete 2018 som nastúpila ako Audit Trainee. Po skončení sezóny prišla aj ponuka na TTP.

Prečo si sa rozhodla stať sa audítorkou?

Popravde, vôbec som to neplánovala. Keď som si hľadala stáž, KPMG malo najústretovejší prístup a najrýchlejší proces, čo som veľmi ocenila, keďže som bola v zahraničí. Vždy som vedela, že chcem pracovať s číslami a analyzovať ich. Audit spĺňal tieto podmienky a keďže kontrolujeme procesy a informácie, ktoré dané číslo skrýva, úloha detektíva, ktorú táto práca občas prináša, je tiež zaujímavým bonusom.

Čo ťa na tvojej práci baví najviac?

Páči sa mi možnosť neustáleho učenia sa, rozvíjania svojich znalostí aj zručností a veľmi ma baví komunikácia s ľuďmi. Výzvy, s ktorými sa denne stretávame robia našu prácu pestrou a nestereotypnou.

Audítorská sezóna vie byť tiež výzvou, ako sa ti darí udržať work-life balance?

Popravde, počas sezóny je trošku náročnejšie si ho udržať. Vždy sa ale snažím venovať aspoň hodinu sama sebe a hodinu svojim blízkym. Keď je voľnejšie, rada si pri pohári ružového vína prevetrám hlavu dobrou knihou alebo si zahrám spoločenské hry či playstation. Okrem toho veľmi rada varím a pečiem a baví ma skúšať nové recepty, hoci nie vždy to dopadne podľa predstáv.

Mimo sezóny je to už s voľným časom lepšie, vtedy ho ako rada tráviš?

Hlavne v spoločnosti mojej rodiny a kamarátov a ideálne pri dobrom jedle a vínku. A tiež na cestách so svojim priateľom, objavovaním rôznych zákutí sveta. Radi len tak sledujeme miestny život, prechádzame sa po uličkách nových miest a zoznamujeme sa s ich históriou.

Hovorí sa, že KPMG má špeciálnu firemnú kultúru. Ako by si ju opísala?

Mimo KPMG som nepracovala nikde inde, takže to neviem porovnať. Čo však ja cítim je ľudskosť a otvorenosť už od prvého dňa, vlastne od zaslania životopisu. Atmosféra u nás je priateľská a neformálna, kto požiada o pomoc, ten ju aj dostane.

Podelíš sa s nami o naj moment v KPMG?

Pre mňa sú najkrajšie momenty, keď naše výstupy ocení klient, a teda po celom audite dostaneme pozitívny feedback.

Čo by si odkázala svojim budúcim kolegom?

Určite sa pripravte na poriadnu jazdu a buďte otvorení všetkým novým zážitkom. Nezľaknite sa návalu informácií, postupne začnú dávať zmysel.

Kontakt

icon

Adresa

Dvořákovo nábrežie 10,
811 02 Bratislava

icon

Zastávky

Chatam Sófer,
Kráľovské údolie

icon

River park

-1. poschodie, návštevníci