Jakob Bartošík: Pracujem na významných transakciách na Slovensku

Jakob našiel svoje uplatnenie na oddelení Deal Advisory ako analytik už počas magisterského štúdia. Od kolegov sa učí potrebné znalosti a získava skúsenosti prácou na zaujímavých projektoch.

20240417-DSC_2553

Najradšej chodí do práce na motorke a ak by sa nevenoval M&A, možno by ho osud odvial práve do motoršportu. Ako analytik na oddelení M&A [pozn: oddelení Fúzií a akvizícií]  sa venuje najmä finančným analýzam, researchu, pripravuje prezentácie či reporty. Vo všeobecnosti robí podporu počas celého procesu transakcie.

Ako sa ti darí zvládať školu aj prácu zároveň?

Je to náročne. Vyžaduje si to efektívne plánovanie času, najmä počas skúškového obdobia, alebo pri písaní diplomovej práce. Častokrát pracujem na zadaniach do školy po večeroch, alebo cez víkendy.

Čo ťa na tvojej práci najviac baví?

Baví ma vidieť, ako fungujú podniky v rôznych odvetviach, ako majú nastavené interné procesy, aké majú marže, zdroje financovania, stratégie a podobne.

Aký je tvoj ideálny deň v práci?

Mám rád prácu v tíme na projektoch. Vtedy sa najviac učím a čerpám od ostatných a takisto je to príležitosť využiť moje skúsenosti a znalosti.

Ako si dobíjaš baterky po ťažkom dni, čo ťa vie najviac nakopnúť?

Rád chodím do roboty na motorke, takže pre mňa nie je nič lepšie, ako sadnúť na motorku po robote a ísť si prevetrať hlavu.

Čo máš najradšej na svojich kolegoch?

Na svojich kolegoch si cením ich skvelú spoluprácu a ochotu zdieľať svoje skúsenosti. Je tu solídny tím ľudí, od ktorých sa dá učiť.

Prečo KPMG? Máš nejakú radu, ktorú by si odkázal svojim budúcim kolegom?

Bol som rozhodnutý, že chcem robiť M&A. KPMG je svetovo uznávaná spoločnosť, čo mi poskytuje príležitosť pracovať na zaujímavých a významných transakciách na Slovensku.  Na KPMG som mal dobre referencie, takže to bola jasná voľba.

Hovoríš, že si bol rozhodnutý, že sa chceš venovať M&A. Spomínaš si, kedy a na základe čoho toto rozhodnutie vzišlo?

Myslím si, že M&A poskytuje skvelý základ do kariéry pre čerstvých absolventov vysokej školy. Dá sa tu veľa naučiť za relatívne krátky čas. Takisto viem aplikovať vedomosti z vysokej školy do praxe. Ten hlavný dôvod som zmienil už na začiatku, zaujíma ma ako fungujú podniky v rôznych oblastiach, rád analyzujem spoločnosti. Pri M&A je kľúčové porozumieť ako jednotlivé podniky fungujú.

Ak by si nerobil túto prácu, čo by si robil prečo?

 Som milovník motoršportu, takže pravdepodobne niečo v tej oblasti.

 

Kontakt

icon

Adresa

Dvořákovo nábrežie 10,
811 02 Bratislava

icon

Zastávky

Chatam Sófer,
Kráľovské údolie

icon

River park

-1. poschodie, návštevníci