Júlia Katrincová: Máme možnosť rozvíjať sa po každej stránke

Júlia pracuje na oddelení Accounting Advisory na pozícii asistenta. Ako trainee využíva možnosť získavať pracovné skúsenosti počas štúdia na vysokej škole.

20240417-DSC_2540

Jej pracovnou náplňou je pomoc pri zostavovaní účtovných závierok pre klientov podľa štandardov IFRS a slovenskej legislatívy. V práci má rada zorganizovanosť a to, že má možnosť rozvíjať sa. Svoj deň začína dobrou kávou a ma kolegoch si váži ochotu vždy pomôcť.

Čo ťa na tvojej práci najviac baví alebo napĺňa?

Som študentkou Ekonomickej univerzity v Bratislave a študujem účtovníctvo/audit. Na tejto práci ma baví to, že si viem preniesť školskú teóriu do praxe. Rovnako mám priestor zdokonaľovať svoje zručnosti v Exceli.  Okrem toho čelím viacerým výzvam, ktoré sú pre mňa nové a vždy ma motivuje, keď sa mi ich podarí prekonať a posunúť sa v mojom kariérnom rozvoji opäť o krok ďalej.

Aký je tvoj ideálny deň v práci?

Mám rada, keď sú veci zorganizované, takže svoj deň v práci vždy začínam roztriedením emailov a ich vybavením. Po dobrej káve sa pustím do úloh, ktoré mám naplánované na ten daný deň. Obedné prestávky rada trávim s kolegami a následne sa vrátim k práci. Ak sa aj vyskytne niečo neočakávané, zatiaľ sa mi to vždy podarilo vyriešiť – či už samostatne alebo s podporou kolegov.

Ako tráviš voľný čas? Čo ťa vie najviac nakopnúť po namáhavejšom dni v práci?

Rada trávim čas s priateľmi. Mám malého psíka, s ktorým chodím na prechádzky. V minulosti som tancovala, ale pre nedostatok času som sa musela toho vzdať. No vždy, keď je príležitosť, rada sa k tomu vraciam.

Čo máš najradšej na svojich kolegoch?

V práci mám okolo seba veľmi priateľských a zábavných kolegov, ochotných vždy pomôcť. Možno to bude znieť ako klišé, ale ľudskosť, pozitívna energia a podpora sú skutočne hlboko zakorenené v našej firemnej kultúre. Sú to momenty, pre ktoré s človek teší do práce.

Prečo KPMG? Máš nejakú radu, ktorú by si odkázala svojim budúcim kolegom?

Myslím si, že práca v KPMG je skvelá, aj čo sa týka jej zvládania počas školy. Určite sa tu každý veľa naučí a naberie tie správne znalosti do budúcna. Ak ťa zaujíma aj iná oblasť, o ktorú sa zaujímaš, výhodou je, že tu máme možnosť sa rozvíjať po každej stránke.

Kontakt

icon

Adresa

Dvořákovo nábrežie 10,
811 02 Bratislava

icon

Zastávky

Chatam Sófer,
Kráľovské údolie

icon

River park

-1. poschodie, návštevníci