Sára Stupňanová: Moje dni nie sú rutina

Ako Data Analyst Associate má možnosť podieľať sa na rôznorodých projektoch, pri ktorých vie skĺbiť poznatky nadobudnuté zo školy a svoje zanietenie pre prácu s dátami a ich vizualizáciou.

Sara Stupnanova_3

Na oddelenie Collaboration & Knowledge prišla Sára ešte ako študentka vysokej školy. V práci si najlepšie rozumie s SQL, Power BI či Excelom. Pokiaľ však ide o kolegov, má rada ich otvorenosť a priateľskosť. Relax nachádza v prírode a v alternatívnom vesmíre by podľa nej bola učiteľkou v materskej škôlke.

Čo ťa na tvojej práci najviac baví alebo napĺňa?

Práve tá rôznorodosť. Moje dni nie sú rutina. Venujem sa najmä spájaniu údajov z rôznych zdrojov, automatizácii prípravy reportov či vytváraniu dátových modelov. Počas môjho doterajšieho pôsobenia som mala možnosť sa podieľať a pracovať na viacerých zaujímavých projektoch. Čo sa týka typu práce, tak najradšej mám dátovo-vizualizačnú časť.

Aký je tvoj ideálny deň v práci?

Môj ideálny deň začína dobrou kávou. Na začiatku si deň rada naplánujem a stanovím si, čo všetko by som v ten deň chcela stihnúť. Úplne najradšej mám, keď sa do niečoho ponorím a čas mi tak rýchlo ubehne, že sa ani nenazdám a je čas ísť domov.

Ako si dobíjaš baterky po ťažkom dni v práci? Čo ťa vie najviac nakopnúť?

Ja najlepšie dobíjam baterky najmä cez víkend, v prírode. Keďže bývam na Záhorí, som obklopená lesmi a Malé Karpaty sú tiež kúsok. To je pre mňa najväčší relax a prečistenie hlavy.

Čo máš najradšej na svojich kolegoch?

Otvorenosť a pozitivitu. V rámci celej firmy panuje veľmi priateľská nálada, doteraz som sa ešte nestretla s negatívnym prístupom či reakciou.

Prečo KPMG? Máš nejakú radu pre budúcich kolegov, ako napr. uspieť na pohovore?

Ja som začala v KPMG ešte počas vysokej školy. Pamätám si, že som hľadala miesto, kde by náplň práce sedela s tým, čo som študovala, bavila ma a zároveň bola práca flexibilná, keďže som ešte dochádzala do Brna.
Pracovný pohovor bol pre mňa pozitívnou skúsenosťou. Odniesla som si z neho veľmi dobré pocity a hneď po jeho absolvovaní som si povedala si, že to je ono. Podobnú skúsenosť želám všetkým uchádzačom.

Ak by si nerobila túto prácu, čomu by si sa venovala a prečo?

V alternatívnom vesmíre by som bola asi učiteľkou v materskej škôlke. Deti ma vždy vedia dobiť dobrou náladou.

Čo máš aktuálne rozčítané, prípadne aký film alebo seriál ťa v poslednom období nadchol? 

Momentálne mam rozčítané dve knihy: Rýchlokurz geniality od Ľudovíta Ódora a Nebo nepozná obľúbencov od Remarqua.

Ako by vyzerala tvoja dokonalá dovolenka?

Určite by to bolo niečo aktívno-oddychové. Mojou srdcovkou je ostrov Madeira, kde by som sa určite rada vrátila. Vysnívanou destináciou je pre mňa Nový Zéland.

Kontakt

icon

Adresa

Dvořákovo nábrežie 10,
811 02 Bratislava

icon

Zastávky

Chatam Sófer,
Kráľovské údolie

icon

River park

-1. poschodie, návštevníci